Маріупольський IT-кластер допомагає релокованим компаніям розвиватися

09 Квітня 2024

Маріупольський ІТ-кластер (MRPL IT Cluster) допомагає релокованим ІТ-компаніям відновити бізнес, підвищити навички персоналу та залучити місцеві бізнеси до ІТ-спільноти. У 2023 році під час освітніх, менторських та консалтингових програм, які відбулися за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”, кластер залучив понад сто учасників до навчальних курсів з управління проєктами та продажами в ІТ.

Зокрема, два навчальні курси для 77 представників переміщених ІТ-компаній дали можливість покращити експертизу своїх команд. Учасники отримали навички проєктного управління та продажів в ІТ-індустрії. Сім переміщених ІТ-компаній взяли участь у програмі менторської підтримки. Це дало їм можливість отримати цінні знання та досвід від професіоналів галузі, що дозволило не просто втриматися на плаву під час повномасштабної війни, яку Росія розпочала в Україні, а тримати курс на розвиток та зростання.

“Процеси, які ми налаштували, дуже ефективно працюють і легко масштабуються. Це дозволяє нам взяти на себе ще більш амбітні проєкти та здійснити значний вплив на економіку України через реалізацію подібних ініціатив. Ми також отримали краще розуміння ринку та потреб ІТ-компаній, визначивши важливість напрямків продажів, маркетингу та бюджетування для зростання”,  — говорить керівник MRPL IT Cluster Андрій Гадашевич.

Під час навчання учасники виконували домашні завдання, впроваджували нові ідеї у свої бізнеси, що врешті призвело до покращення продажів, залучення нових клієнтів та масштабування. Врешті консультування допомогло ІТ-компаніям збільшити продажі своїх послуг, прибутки та відрахування до бюджету, а отже покращити економіку України під час повномасштабної війни.

“Під час періоду консультування наша команда зросла більше ніж на 20%. Ми отримали нових клієнтів і збільшили продажі. Зараз ми продовжуємо реалізовувати стратегії масштабування і продовжимо працювати над оптимізацією процесів для безшовного зростання. Отримані консультації дозволять нам досягти більш вражаючих результатів, ніж ми могли б досягти самостійно”,  — ділиться враженнями Георгій Петрушин, генеральний директор компанії MixDigital.

Зараз кластер реалізує програму консультацій з експертами Кремнієвої долини (США) з побудови та реалізації стратегій виходу на ринок США.  З 21 заявки, які отримав кластер, відібрав чотири компанії для першого потоку, які вже проходять консультації з експертами програми. Завдяки тісній співпраці із партнерами з України та США  кластер домовився про безкоштовні індивідуальні консультації для компаній з експертами з HR, ведення переговорів і розробки стратегії.