На Дунаї відкрили додаткову фітолабораторію для аналізу зерна

Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
16 Квітня 2024

10 квітня Одеська обласна фітосанітарна лабораторія відкрила віддалене робоче місце №2. Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) облаштував цю лабораторію необхідним обладнанням: придбав мікроскопи, лабораторні ваги, бактерицидний опромінювач, систему водопідготовки, набір гирь, лабораторну витяжну шафу та холодильник, а також витратні матеріали для проведення щоденних фітосанітарних експертиз: чашки Петрі, ножиці, пробірки, халати, наконечники. 

У цій лабораторії  щоденно працюватимуть два провідних фахівці відділу фітосанітарного аналізу та 1 фахівець у відділі приймання та реєстрації об’єктів регулювання та оформлення документів.  

Наявність лабораторії дасть можливість скоротити терміни проведення фітосанітарної експертизи зерна, забезпечити безперебійну роботу аграрних підприємств та покращити логістику експорту українського зерна у південному регіоні. 

“Після виходу Росії із «зернової угоди», відвантаження зерна з портів Одеси в рамках безпеки зменшилося, натомість збільшилося відвантаження зернових з Південних портів (Ізмаїл та Рені). Так виникла необхідність у відкритті додаткового віддаленого робочого місця. Щоденно наша лабораторія в Одесі (основна) отримує 20-150 зразків для проведення фітосанітарної експертизи. Потужності цього місця розраховані на 20 щоденних експертиз. В основному, це зразки зерна (кукурудзи, пшениці, соняшника, ріпаку, сої), яке виробники везуть на експорт. Відкриття додаткового віддаленого місця допоможе нам пришвидшити проведення аналізів, адже доставка зразків з Ренійського порту до Одеси займає великий проміжок часу, що затримує судна в порту”, – говорить в.о. директора Одеської обласної фітосанітарної лабораторії Катерина Абуселідзе.  

Нагадаємо, Проєкт USAID є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива була започаткована в 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. В рамках ініціативи «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна. 

Більше про ініціативу за посиланням.