НА КИЇВЩИНІ ЛІПИТИМУТЬ ТВАРИН ЗА МОТИВАМИ КАРТИН ПРИМАЧЕНКО ТА ВЧИТИМУТЬ ТКАЦТВА, ЩОБ ВІДНОВИТИ МУЗЕЙ

03 Лютого 2023

У такий спосіб громада селища Іванкове збиратиме гроші на відновлення місцевого історико-краєзнавчого музею, який у березні 2022 року зруйнували російські війська під час вторгнення до Київщини.

Музей, у якому зберігалися картини художниці Марії Примаченко, рушники вишивальниці та ткалі Ганни Верес, згорів. 14 полотен художниці врятували місцеві жителі, але вишиті експонати згоріли. Проте чимало рушників збереглося у колекціях місцевих майстринь, Вишгородському краєзнавчому музеї, особистій колекції онука Ганни Верес — Юрія Вереса та у багатьох музейних та приватних колекціях України та світу.

В Іванкові гостям готові запропонувати майстер-клас на ткацькому верстаті, навчити ліпити дивовижних тварин, зображених на полотнах Марії Примаченко. А ще нагодувати місцевими обуховицькими сирниками та запропонують долучитися до підтримки центру розвитку народної творчості та допомоги у відбудові музейного комплексу, а донорів — допомогти у відновленні будинків та інфраструктури громади, які постраждали внаслідок руйнувань.

“Зараз ми не маємо приміщення, щоб зустріти гостей і навчити їх ткати, але навесні такі заходи можна проводити просто неба. Культура під час війни теж важлива, – говорить керівниця відділу культури, національностей, релігій, молоді та спорту Іванківської райдержадміністрації Надія Бірюк. – Жителям нашої громади, які торік у березні були під окупацією, заняття творчістю допоможуть відновлюватися психологічно. А якщо до нас прокладуть маршрути культурної солідарності, це забезпечить місцевих майстринь роботою, яка зараз дуже потрібна”.

Селище Іванків з його історико-краєзнавчим музеєм, традиціями ткацтва, народного малювання та куховарства стане однією із зупинок маршрутів культурної солідарності.

Зараз такі маршрути напрацьовують учасники мережі з відновлення культурної спадщини Київщини, яка була створена торік у листопаді за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”. Мережа має сприяти популяризації крафтових локальних виробників, приверненню уваги до відновлення пам’яток культури та залученню міжнародної спільноти до відбудови України.

Підпишись на Newsletter

Хочеш отримувати новини?