28 червня за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) відбулася онлайн-зустріч представників провідних навчальних закладів вищої освіти сектору вантажних перевезень, акціонерного товариства “Укрзалізниця” та логістичних компаній, щоб обговорити розроблені вибіркові блоки навчальних дисциплін за тематикою “Перевезення вантажів аграрної групи”. .
В умовах війни, яку розв’язала росія в Україні та блокування росією морських шляхів експорту аграрної продукції з України, виробники шукають інші шляхи, одним з таких – економічним та екологічним – є залізничний транспорт. Впровадження в навчальні плани одного з вибіркових блоків навчальних дисциплін є актуальним та пов’язане з гострим дефіцитом висококваліфікованих працівників для транспортної (залізничної) галузі в напрямку перевезення вантажів аграрної групи.
Під час онлайн-зустрічі учасникам презентували вибіркові блоки навчальних дисциплін за тематикою “Перевезення вантажів аграрної групи”, а саме два блоки за спеціальністю 273 «Залізничний транспорт» та 275 «Транспортні технології (за видами)». Учасники розглянули шляхи впровадження даних дисциплін у начальний процес та можливість підготовки здобувачів вищої освіти, які будуть конкурентоспроможними з урахуванням потреб роботодавців та матимуть високу технічну експертизу на сучасному рівні. Учасники говорили про існуючі напрацювання у закладах вищої освіти, а також про виклики, які стоять перед освітянами та бізнесом.
Старша менеджерка з розвитку трудового потенціалу Проєкту USAID Сніжана Леу-Севериненко розповіла про співпрацю Проєкту USAID із закладами вищої освіти, щоб оновити навчальні плани та програми для покращення рівня освітнього процесу, наближення змісту програм до потреб роботодавців та максимального осучаснення змісту освіти. В даному випадку окрім освітньої складової серед задач Проєкту USAID – підвищення стійкості сільськогосподарського виробництва в Україні, а саме підтримка виробництва та експорту.
Консультант Проєкту USAID Андрій Кузишин презентував вибіркові блоки навчальних дисциплін за тематикою “Перевезення вантажів аграрної групи”. Зокрема було запропоновано два блоки за спеціальністю 273 «Залізничний транспорт» та 275 «Транспортні технології (за видами)». Основна увага приділялась питанням технічної сумісності транспортних засобів, норм безпеки та принципів її управління, сертифікації та допуску до експлуатації транспортних засобів, використання новітніх технологій у машинобудуванні та ін. Також розглянули перспективу запровадження спільних програм для здобувачів вищої освіти між Україною та країнами ЄС. Всі перелічені моменти було включено до вибіркових блоків зазначених дисциплін, а це означає, що профільні навчальні заклади цілком чи частково можуть взяти запропоновані матеріали для використання в освітньому процесі. Важливо сказати, що всі програми розроблено згідно стандартів Вищої освіти для першого бакалаврського рівня, а разом з програмами запропоновано повний перелік практичних та лабораторних робіт з переліком літератури.
Представники навчальних закладів, як і представники виробничого сектору, позитивно оцінили запропоновані матеріали, а також зусилля, спрямовані на осучаснення навчального процесу в цілому.
Запровадження цих новацій у навчальний процес сприятиме підготовці фахівців аграрної галузі з урахуванням потреб часу.
Усіх зацікавлених в розроблених матеріалах просимо заповнити анкету за посиланням http://surl.li/iowvr
Після заповнення анкети Ви отримаєте посилання та зможете завантажити всі розроблені матеріали.