ПІД ЧАС ВІЙНИ ЛЮДИ БУДУЮТЬ – ПІДПРИЄМЕЦЬ З КРАМАТОРСЬКА ВІДНОВЛЮЄ БІЗНЕС У ДНІПРІ

16 Вересня 2022

Костянтин Кузнецов вже десять років як працює з металом – чоловік виготовляє різні вироби. Починав з мангалів та кованих виробів (перил, драбин, решіток), зараз робить паркани. Через бойові дії він залишив рідний Краматорськ та переїхав до Дніпра.
За кілька днів до війни Костянтин орендував офіс, закупив метал і вже мав виконувати замовлення – робити металеві паркани з профнастилу. Планував розширювати бізнес на кілька областей, але почалася війна.

“Людям було не до встановлення воріт, треба було рятувати життя та майно. Кілька місяців я волонтерив у Краматорську, допомагав з евакуацією місцевим. Вже у квітні я орендував машину і вивіз метал, свої інструменти, столи для зварювання, стелажі до Дніпра. Навіть у цей момент я ще не думав про відновлення роботи, але розумів, що рятую активи, саме вони дадуть можливість заробляти надалі”, – згадує чоловік події квітня.

Хоча у те, що люди замовлятимуть паркани під час війни, Костянтин особливо не вірив. На новому місці згодом підприємець орендував місце для виробництва в одному з промислових цехів та дізнався про консультації від Проєкту “Економічна підтримка Східної України” для малого бізнесу з відновлення роботи. Консультантка допомогла Костянтину налаштувати таргетовану рекламу, допомогла із просуванням послуг через сайт, згодом підприємець отримав перші замовлення. Кількість клієнтів зросла – від двох до дванадцяти замовлень на місяць.
Вдома Костянтина знали, замовлення він отримував з різних міст півночі Донеччини. Зараз ці клієнти або виїхали, або не мають грошей і залишаються у небезпечному регіоні. Чоловік виконує замовлення для жителів Дніпра, знайомиться з новим для себе ринком.
Крім виготовлення воріт, Костянтин має ідеї робити ще металеві печі – буржуйки.

“В умовах відсутності газу ці печі можуть допомогти людям перезимувати, обігріти свої будинки. Найближчим часом буду виготовляти їх. У мене вже є креслення такої енергоефективної печі, хочу зробити її доступною за ціною та розмірами, щоб люди могли купити таку. При середній вартості десь у шість тисяч гривень я планую робити по чотири тисячі, думаю, вони користуватимуться попитом”.

Більше інформації тут
Пан Кузнецов планує повернутися до рідного українського Краматорська. І вірить, що там для нього буде багато роботи, зокрема і з відновлення парканів та інших об’єктів.