Підрядник Проєкту USAID проводить комплексний техніко-економічний аналіз для будівництва нових водогонів      

17 Квітня 2024

В межах підтримки Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України (Агентство відновлення), підрядник Проєкту USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID), ТОВ “СДМ Інжиніринг Україна”, провів комплексну техніко-економічну експертизу розробленої проєктно-кошторисної документації для будівництва нових магістральних водогонів за маршрутами Інгулець – Південне водосховище, Хортиця (ДВС-2) – Томаківка – Марганець, та Марганець – Нікополь – Покров.   

«Будівництво водогону на Дніпропетровщині – один із найбільших і найважливіших проєктів Агентства відновлення. Роботи велись у неймовірно стислі терміни. Думаю, цей проект стане візитівкою Агентства як з точки зору швидкості, якості роботи, так і щодо прозорості та ефективності використання бюджетних коштів. Дякуємо партнерам, які консультують нас та допомагають з реалізацією цього важливого для України і людей проєкту», – зазначив Голова Агентства відновлення Мустафа Найєм.

Фахівці СДМ Інжиніринг Україна проаналізували технічні аспекти та кошторис проєктної документації, розробили рекомендації для підвищення якості проєктно-кошторисної документації, а також сформулювали ключові питання, які можуть мати суттєвий вплив на стійкість та надійність водопостачання. 79% із загальної кількості 925 наданих рекомендацій були враховані та взяті до виконання. “Міямото Інтернешнл Україна”, субконтрактор Проєкту USAID, також вивчили та проаналізували звіти та рекомендації, надані “СДМ Інжиніринг Україна”.

Ґрунтуючись на результатах проведеного аналізу проєктної документації, фахівці “СДМ Інжиніринг Україна” проводять попереднє техніко-економічне обґрунтування, зокрема оцінку негативних наслідків від реалізації проєкту, розробляють довгострокову програму зменшення цього впливу та формулюють попередні рекомендації, як підвищити надійність та якість водопостачання. 

Вже прокладено трубопровід на ділянці водогону Хортиця (ДВС-2) – Томаківка – Марганець  довжиною – 77,9 км. Побудовано 6 насосних станцій, на кожній встановили по 4 насоси – 2 основних та 2 резервних. Водогін під’єднаний до фільтрувальної станції. 

Будівництво магістрального водогону – один із ключових проєктів Агентства відновлення. Загальна протяжність водогону – 145 кілометрів. Ділянка Хортиця (ДВС 2) Томаківка – Марганець забезпечуватиме водою другу ланку водогону Нікополь – Покров. На будівництві ділянки залучено 318 робітників та 176 одиниць техніки.  

 

Новий магістральний водогін відновить стабільне та централізоване водопостачання для близько 1 мільйона людей та промислових підприємств у містах Кривий Ріг, Зеленодольськ, Апостолове, Нікополь, Марганець та Покров, які втратили основні джерела водопостачання через руйнування Каховської греблі у червні 2023 року.