Про навчання, розвиток та можливості під час війни – студент Євген Пенчук

31 Жовтня 2023

Євген Пенчук – студент студент 4-го курсу спеціальності «Агрономія» Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Також він учасник проєкту «АгрокебетиPRO», який впроваджується за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».  Євген має 8 відзнак від менторів навчальної програми. Як він долає виклики та самовдосконалюється, щоб досягати більшого, читайте далі.

Бути студентом-аграрієм під час війни — це про відповідальність, рішучість та мобільність, а також здатність до швидкого навчання та прагнення до постійного розвитку – вважає студент Євген Пенчук.  Влітку 2022 року під час вступної кампанії, коли університет релокували з Мелітополя до Запоріжжя, адміністрації знадобилась допомога студентів для участі у роботі приймальної комісії. Євген погодився, а після закінчення кампанії йому запропонували роботу секретарем деканату на одному з факультетів.

Також він дізнався про проєкт «АгрокебетиPRO», який допомагає студентам пройти виробничу практику під керівництвом менторів на провідних агропідприємствах.

“Оскільки університет релокували до Запоріжжя, безпекова ситуація в регіоні не дозволяла проведення виробничої практики у форматі офлайн, тому проєкт «АгрокебетиPRO» став для мене та моїх колег ідеальним вирішенням цієї проблеми. Онлайн-лекції експертів, екскурсії провідними підприємствами, проходження тестування та отримання відповідного сертифікату про участь у проєкті — нам зарахували за виробничу практику”, – розповідає Євген.

Проєкт відкрив для нього багато можливостей — від набутого досвіду до пропозицій щодо працевлаштування. Він надав ті корисні знання та навички, які знадобляться надалі.

“Курс «АгрокебетиPRO» дав мені максимум тих знань та вмінь, які можна підкреслити при складанні резюме, що дуже важливо для студента. Завдяки проєкту в мене сформувалося усвідомлення, як знайти своє місце в агро.  По-перше, аналізуйте та візуалізуйте. Здійснюйте аналіз — хто і що вас оточує. Візуалізуйте — де в центрі знаходитеся ви самі. По-друге, зосередьтеся. Спробуйте визначитися, чи подобається вам те, що ви бачите, та чим займаєтеся. По-третє, будьте сміливими. Потрібно мати сміливість визнати те, чого ви хочете. Не менш важливо — плануйте. Складайте плани для досягнення омріяного результату, і врешті дійте сміливо та наполегливо. Починайте реалізацію свого плану, головне — не бійтеся помилок.  Це все стимулює до активних кроків у напрямку власної мети, надаючи впевненості у своїх можливостях”, — каже студент.

Під час проєкту Євген виконував домашні завдання, за які часто отримував відзнаки. Наразі хлопець має 8 різних відзнак. Успішно виконавши завдання від експертів Агрохолдингу МХП, отримав запрошення на триденний захід — MHP AGRI FUTURE на Вінниччині. За цей час відвідав потужності підприємства — комплекс з виробництва комбікормів та МХП-Зернопродукт, де ознайомився з інноваціями та цифровими технологіями в агробізнесі. Побачив, як за допомогою дронів можна обприскувати поля, а через GPS керувати трактором чи комбайном. Також з цікавістю спостерігав за процесом виготовлення соняшникової олії.

Нещодавно Євген отримав іменну академічну стипендію Президента України, а також став членом Ради з питань переселенців при Запорізькій обласній військовій адміністрації.

“На мою думку, для побудови кар`єри soft-skills відіграють чи не найважливішу роль. Софти допомагають швидше адаптуватися молодому спеціалісту на новому робочому місці. Саме тому необхідно розвивати  комунікабельність, відповідальність, лідерство, креативність та адаптивність”.

Однак Євген радить не забувати і про hard skills, адже вони не менш важливі: “Для їх розвитку потрібно дослідити ринок праці, щоб зрозуміти найбільш затребувані навички. Після вивчення поширених вимог роботодавців, розвивайте виокремлені скіли, використовуючи всі доступні для вас ресурси: онлайн та офлайн-курси, семінари, тренінги та спілкування з колегами. Обов’язково практикуйте вже набуті навички у роботі”, – підсумовує Євген.

Наразі проєкт «АгрокебетиPRO» реалізовує третій напрям проєкту під назвою «Агропідприємництво». Долучитися до нього можна, заповнивши онлайн-форму: https://bit.ly/agrokebetypro-agbusiness