Проєкт USAID бере участь в українсько-румунському генеральному плані покращення прикордонних пунктів пропуску

Модернізація пунктів перетину кордону
24 Квітня 2024

19 квітня представники Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) – директор Проєкту USAID Тімоті Мадіган та Камерон Беркуті – директор програми розвитку інфраструктури пунктів пропуску – взяли участь у міжурядовій презентації українсько-румунської стратегії Генерального плану інфраструктури кордону та прикордонних пунктів пропуску.  

Участь у презентації генерального плану взяли Сергій Деркач – заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України, Мустафа Найєм – голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури, а також партнери з Румунії: Дорел Фроня – стратегічний радник з питань митної політики Консультативної місії ЄС в Україні, Іонел Скріоштяну – Державний секретар Міністерства транспорту та інфраструктури Румунії, представники митних та прикордонних служб обох держав.  

До проєкту генерального плану внесли 14 пунктів пропуску – шість з яких розташовані на Буковині. Йдеться про будівництво нових та модернізацію існуючих пунктів пропуску на українсько-румунському кордоні. Румунська сторона планує розбудовувати і залізничні сполучення до українсько-румунського кордону, щоб збільшити кількість вантажів для експортно-імпортних операцій між Україною та країнами ЄС.  

Новий проєкт генерального плану має на меті збільшити товарообіг, експортно-імпортні операції, пасажиропотік між Україною та країнами Європейського Союзу. Пункти пропуску “Порубне – Сірет” і “Біла Криниця – Клімеуць” – визначені як об’єкти вищої пріоритетності, “Дяківці – Раковець” та “Красноїльськ – Вікову де Сус” – середньої, “Шепіт- Ізвоареле Сучевей”, “Руська – Ульма” – об’єкти з меншою пріоритетністю. На трьох з них вже працює Проєкт USAID – це Порубне, Дяівці і Краноїльськ.   

«Проєкт USAID «Економічна підтримка України» разом з Міністерством розвитку громад та територій та Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури працює над покращенням сервісів та умов роботи прикордонних пунктів пропуску особливо з Румунією. У нашому списку пріоритетних прикордонних пунктів пропуску – шість, загалом ми плануємо покращити 42 пункти пропуску на різних рівнях, щоб швидко провести зміни та доставити різне обладнання і допомогти у розбудові пунктів пропуску, які потребують цих змін. Зараз час подумати, що ми можемо зробити максимально ефективно та швидко і представити наш план для обговорення. Завдання номер один – це координація наших активностей із представниками сьогоднішньої зустрічі, наступний крок – продовжити шукати можливості для тісної співпраці з усіма зацікавленими сторонами, – сказав Тімоті Мадіґан, директор Проєкту USAID. 

«Модернізація пунктів пропуску є важливою задачею для нас, оскільки це дозволить прискорити рух вантажів, а також зробить більш комфортним пересування водіїв і пасажирів. Ми вдячні USAID та американському народу за сталу та всебічну підтримку України та Агентства відновлення зокрема»,  – зазначив Мустафа Найєм, Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України. 

Довідково: Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива була започаткована в 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. В рамках ініціативи «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна. 

Проєкт USAID також надає безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та Укрзалізниці для модернізації 42 пунктів пропуску. Сучасна та більш ефективна прикордонна інфраструктура та митні процедури зменшать витрати на експорт та збільшать експортний потенціал, що дозволить Україні збільшити обсяги торгівлі та просунутися на шляху до інтеграції в ЄС.