Проєкт USAID допомагає Agromino збільшити об’єми експорту зерна

31 Серпня 2023

Проєкт USAID Економічна підтримка України (Проєкт USAID) закупив 300 максібегів Agromino – зерновій компанії з повним циклом виробництва та експорту сільськогосподарської продукції.

Максібег – це великий мішок багаторазового використання об’ємом 18 кубічних метрів  для перевезення або зберігання зерна та інших сипучих матеріалів. У нього поміщається 14 тонн зерна. Мішки виготовляє українська компанія “Арівапак”.

Ця технологія дозволяє щодня завантажувати п’ять вагонів, а це приблизно 350 тонн зерна. Все це впливає на собівартість продукції та дозволяє Agromino збільшити обсяги відвантаження зерна.

Використання максібегів дозволяє Agromino перевозити зерно не тільки залізничним вагоном, але і відкритими причепами, коли недоступні зернові причепи або спеціалізовані контейнери.

Це вже друга партія максібегів, яку Проєкт USAID поставив Agromino – перші 250 одиниць були поставлені в лютому 2023 року. Компанія використовує їх для транспортування зерна з власного елеватора до клієнтів в Європейському Союзі.

“Раніше ми вантажили зерно у мішки вагою 800-кілограмів. Ці максібеги допоможуть нам швидше завантажити вагони та відправити їх до замовників у країни ЄС”, – говорить технічний директор компанії Агроміно Олександр Андреєв. – Ми вже маємо досвід використання максібегів. Ми їх завантажили та розвантажили декілька разів, жоден з них не порвався в дорозі. Ми переконалися, що це надійні мішки, які допомагають нам зберегти зерно чистим і перевозити його у закритому вигляді”.

Транспортування зерна у такий спосіб дозволяє зберегти його чистим, а використання великих мішків допомагає швидше завантажувати вагони. За півроку використання максібегів компанія відвантажила близько 13 тисяч тонн зерна.

Зараз Agromino обробляє 42 тисячі гектарів землі по всій Україні. У жовтні 2022 року компанія відновила роботу на звільнених територіях, де розташовані два елеватори.

Цього року компанія планує експортувати близько 200 тис. тонн зерна. У 2022 році автомобільним та наземним транспортом експортувала приблизно 65 тис. тонн зерна. Таке збільшення очікується за рахунок того, що цьогоріч компанія почала закуповувати зерно у фермерів, раніше експортувала зерно лише свого виробництва.

Нагадаємо, Проєкт USAID популяризує в Україні нову технологію перевезення зерна максібегами. Такі понад 10 років використовують у країнах Європейського Союзу та США для транспортування сипучих вантажів. Але для України використання їх для перевезення зерна – це нова технологія. Мішки виготовлені із полімерної тканини, гарантують герметичність вантажу (зерна) та його захист під час транспортування.

Максібеги у своїй роботі вже використовують компанії-партнери Проєкту USAID: N`Unit, KRM AGRO.

Допомога агровиробникам та інфраструктурним компаніям є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує USAID. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал для виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна.

Більше про українську компанію-виробника Максібегів за посилання: https://arivapak.com/