Проєкт USAID допомагає підвищувати ефективніть залізничних перевезень між Україною та ЄС

Модернізація пунктів пропуску
14 Червня 2024

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID), надає 20 вагонних домкратів для зміни візків на залізничному пункті пропуску (ПП) у Львівській області на кордоні України з Польщею, який обслуговує Укрзалізниця (УЗ).   

 Напочатку червня підрядник Проєкту USAID  – ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «МАШСЕРВІС» – встановив перші три комплекти по чотири підйомники кожен. Один комплект вагонних домкратів може піднімати вагон вагою понад 100 тонн. Ще два комплекти будуть встановлені на початку липня. 

Вагонні домкрати – це ефективний спосіб заміни візків із колісними парами широкої колії (1520 мм) на європейську (1435 мм) і навпаки. Використання нових підйомників сприятиме точності технологічних процесів, пов’язаних з перестановкою вагонів, і, відповідно, ефективності залізничного вантажного транспорту між Україною та Європейським Союзом. 

Окрім цього, у лютому 2024,  за сприяння Проєкту USAID 12 вагонних домкратів для зміни візків (3 комплекти по 4 підйомники) також становили на залізничному ПП на кордоні з Румунією в Чернівецькій області.

Завдяки цьому обладнанню  залізнична транспортна мережа на пунктах пропуску стане надійнішою та ефективнішою, що сприятиме зміцненню торгівлі та економічному зростанню України. 

Довідково: У 2023-2026 роках USAID через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» виділить 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та «Укрзалізниці» для модернізації 42 пунктів пропуску України.