Проєкт USAID допомагає покращити залізничну логістику між Україною та Європейським Союзом

Модернізація пунктів пропуску
05 Квітня 2024

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» силами підрядника ТОВ «Торговий дім «МАШСЕРВІС» встановив три комплекти вагонних домкратів, загалом 12 одиниць обладнання, на залізничному пункті перетину кордону (ППК) між Україною та Румунією в Чернівецькій області, який обслуговує АТ «Укрзалізниця». 

Вагонні домкрати – це ефективний спосіб заміни візків із колісними парами широкої колії (1520 мм) на європейську (1435 мм) і навпаки. Кожен комплект, що складається з чотирьох домкратів, має спроможність підіймати вагони вагою понад 100 тонн. Використання нових домкратів сприяє чіткості виконання технологічних процесів, пов’язаних з перестановкою вагонів та, відповідно, підвищенню ефективності перевезень вантажів залізницею між Україною та Європейським Союзом.  

Упродовж травня та червня 2024 року Проєкт USAID планує встановити ще 20 вагонних домкратів на залізничному ППК між Україною та Польщею у Львівській області. 

Вагонні домкрати Проєкт USAID за результатами тендеру замовив у ТОВ «Торговий дім «МАШСЕРВІС» (фактичний виробник домкратів – дочірня компанія ТОВ «Компанії «Плазма») – провідної української компанії з Харкова, що виробляє й постачає обладнання для України та Європи. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року компанія реалізовувала 50% обладнання на внутрішньому ринку, ще 50% – йшло на експорт. Зараз ТОВ «Торговий дім «МАШСЕРВІС» продає 80% товару на внутрішньому ринку, 20% – йде на експорт. 

Компанія забезпечує високі стандартиза допомогою системи управління якістю ISO 9001 і відповідає міжнародним стандартам безпеки та сталого розвитку. Також продукція компанії відповідає технічним умовам та Державному стандарту України.  

Довідково: У 2023-2026 роках USAID у рамках Проєкту «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділить 115 млн дол. США на підтримку Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), АТ «Укрзалізниця  та Державної митної служби України.