Проєкт USAID допоможе відремонтувати водогін на Сумщині

19 Січня 2024

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) на запит Кролевецької міської ради (Сумська область) закупив матеріали для капітального ремонту центрального водогону у місті Кролевець.

Місто Кролевець має три артезіанські свердловини глибиною 500 метрів, з яких жителі отримують воду. Але труби, по яких місцевий водоканал подає воду, давно зношені – водогони прокладені у 1960-х роках і потребують заміни. Через це якість питної води не відповідає нормам, жителі змушені купувати питну воду або очищувати додатково. Саме тому Кролевецька міська рада звернулася по допомогу до Проєкту USAID, який закупив та доставив понад 11 кілометрів металопластикових труб різного діаметру, 350 люків, муфт, кранів, засувок, колін стикових, шайб, гайок, болтів, компресійних затворів та іншого обладнання на суму понад п’ять мільйонів шістсот тисяч гривень.

 

“Наші мережі давно потребували оновлення, але грошей на їх заміну не було. Зараз ми отримали багато матеріалів – труб та додаткового обладнання, з яким можемо розпочати роботи. Це дозволить нам замінити найбільш критичні ділянки водогону. У місті 210 км труб, цих матеріалів не вистачить на повну заміну, тож будемо визначати пріоритетні вулиці ті мікрорайони, особливо ті, де труби підходять до закладів освіти, лікарень. Сподіваюся, вже цього літа наші жителі питимуть чисту воду з кранів, а не купуватимуть її у магазинах”, – говорить Віктор Лехман – Кролевецький міський голова.

Кролевецький водоканал обслуговує місто Кролевець, зараз у ньому проживають понад 23 тисячі жителів. Роботи із капітальної заміни водогонів планують розпочати у березні-квітні і завершити до кінця літа 2024 року. Проєктно-кошторисну документацію розробила компанія “Газсервіс – Україна”. Орієнтовно роботи із капітального ремонту водогону коштуватимуть 37 мільйонів гривень. Першу частину капремонту фінансуватимуть з міського бюджету, на решту робіт подаватимуть запит для отримання грошей з державного бюджету.