Проєкт USAID доставив шість модульних будівель для модернізації пункту перетину кордону у Волинській області 

Модернізація пунктів пропуску
27 Грудня 2023

З 18 по 22 грудня Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) доставив шість модульних будівель для встановлення у пункті перетину кордону (ППК) у Волинській області. Виготовлені дніпровською виробничою компанією АРТМЕТАЛ УКРАЇНА, модульні будівлі будуть використовуватися як офіси для співробітників Державних митної та прикордонної Служб України. 

«У співпраці з нашими міжнародними партнерами Агентство відновлення вже активно модернізує ті пункти пропуску, які ми отримали в підпорядкування. Капітальні ремонти, благоустрій, відновлення прикордонних автошляхів – цей комплекс робіт необхідний як для збільшення пропускної спроможності, так і для комфорту людей», – говорить Мустафа Найєм  голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

Необхідна підготовка грунту, демонтаж існуючих модульних будівель та підключення телефонних та інтернет-мереж продовжуватиметься протягом грудня та на початку січня 2024 року. Після завершення встановлення кожна модульна будівля матиме електропостачання, систему освітлення, телефонний та інтернет-доступ, опалення, кондиціонування та офісні меблі. 

“За угодою з Проєктом USAID ми маємо виготовити 32 модульні споруди та навіс, вони шести різних розмірів і типів використання: є санвузли, навіс, модулі для роботи митників та прикордоників. Першу партію таких будинків для одного з пунктів пропуску на кордоні у Волинській області ми зараз завершуємо. Наша місія – зробити швидке будівництво доступним, та покращити умови для тих, хто користується цими мобільними будівлями, щоб людям було зручно та комфортно виконувати свою роботу, – каже Олег Мірошниченко, генеральний директор компанії АРТМЕТАЛ УКРАЇНА.

Волинський дорожній ППК, який з’єднує Україну з Польщею, має значну стратегічну експортну важливість і є пріоритетним ППК для покращення логістичної інфраструктури країни. Оновлення пунктів перетину кордону сприятиме ефективнішому вивезенню зернових на міжнародні ринки. Для України, яка є однією з провідних світових експортерів зерна, це не тільки сприяє зміцненню економіки країни, але й відіграє ключову роль у запобіганні глобальній продовольчій кризі. 

Довідково:  У 2023-2026 роках Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділяє 115 млн доларів США на підтримку Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України (ДАВРІУ), Укрзалізниці (УЗ) та Державної митної служби України з метою модернізації пунктів перетину кордону (ППК) України з Польщею, Угорщиною, Румунією, Молдовою та Словаччиною для збільшення обсягів торгівлі, експорту зерна.