Проєкт USAID модернізує системи освітлення на автомобільних кордонах Волині та Закарпаття

Модернізація пунктів пропуску
14 Грудня 2023

6 грудня Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) розпочав модернізацію систем освітлення на ключових пунктах перетину на кордоні з Польщею та Словаччиною із заміною та встановленням 479 світлодіодних світильників. Робити триватимуть протягом грудня та початку січня. Ці два пункти перетину кордону (ППК) одні з дев’яти першочергових ППК, на яких Проєкт USAID проводить зміцнення експортно-логістичної інфраструктури України шляхом швидкої модернізації, щоб підвищити ефективність роботи, включаючи порти, залізницю та автомобільний транспорт.

«Модернізація пунктів перетину кордону (ППК) – важлива складова посилення експортно-логістичної інфраструктури загалом. Особливо важливими для нас є саме пункти на кордоні з Польщею та Словаччиною. Два ППК, на яких зараз ведуться роботи, – входять до  дев’яти пуктів перетину, де Проєкт USAID проведе швидку модернізацію. Нові системи освітлення покращать роботу пунктів і суттєво допоможуть безперебійному руху через них», – коментує Олександр Кубраков – Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Пункти пропуску із сусідніми Польщею та Словаччиною є важливими експортними воротами України та мають стратегічне значення в експортній логістиці країни. Своєчасні та суттєві оновлення, такі як ці системи освітлення, покращують загальну функціональність інфраструктури ППК. Тому такі оновлення є важливими для забезпечення безперебійного потоку вантажів з України, що гарантує експорт зерна.

«Пункти пропуску стали стратегічно важливим напрямом розвитку, підтримки експорту та імпорту, зокрема й нашої зброї. З початком війни закрилася частина кордону, фактично закриті порти. Одночасно ми зробили величезний ривок в бік євроінтеграції. Дякуємо партнерам за допомогу. Зі свого боку розпочали впроваджувати зміни на пунктах пропуску, які  підвищать комфорт для користувачів», – говорить Мустафа Найєм голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

“Кожен крок у модернізації інфраструктури України відкриває нові горизонти для її економічного розвитку та міжнародної інтеграції. Систематичне оновлення ключових пунктів перетину кордону не лише підсилює експортну потужність України, але і є символом стійкості та прогресу перед викликами. Ці зусилля забезпечують не тільки світлішу дорогу для транспорту, але й світліше майбутнє для країни” – каже Тімоті Мадіган – директор Проєкту USAID «Економічна підтримка України».   

 

У 2023-2026 роках USAID у рамках Проєкту «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділить 115 мільйонів доларів США на підтримку Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), “Укрзалізниці” (УЗ) та Державної митної служби з метою модернізації пунктів перетину кордону (ППК) для покращення обсягів торгівлі та експорту зерна.