Проєкт USAID надав дев’ять струменевих принтерів для залізничного пункту пропуску в Закарпатській області  

Модернізація пунктів пропуску
17 Травня 2024

6 травня  Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) надав дев’ять струменевих принтерів для залізничного пункту пропуску в Закарпатській області, які покращать щоденні процеси «Укрзалізниці».

Раніше цього року Проєкт USAID також доставив 103 одиниці комп’ютерного обладнання для чотирьох  залізничних пунктів пропуску у Волинській, Львівській та Чернівецькій областях. Ця техніка, що включає принтери, системні блоки, моноблоки, ноутбуки та блоки безперебійного живлення, допоможе прискорити оформлення вантажів та підвищити пропускну спроможність і пасажиропотік на кордонах. Також на чотирьох залізничних прикордонних станціях Проєкт USAID встановив чотири дизель-генератори потужністю 50 кВ, які забезпечують безперервність щоденних процесів під час відключення електроенергії та пришвидшують обробку супровідних документів, під час експорту зерна.

Окрім цього, встановлено три комплекти вагонних домкратів, загалом 12 одиниць, на залізничному пункті пропуску в Чернівецькій області. До кінця травня Проєкт USAID встановить 20 домкратів на кордоні між Україною та Польщею у Львівській області. Ці вагонні домкрати є ефективним способом заміни візків із колісними парами широкої колії (1535 мм) на європейську (1420 мм) і навпаки, що сприяє чіткості виконання технологічних процесів, пов’язаних з перестановкою вагонів та, відповідно, підвищенню ефективності перевезень вантажів залізницею між Україною та Європейським Союзом.

Проєкт USAID сприяє підвищенню ефективності роботи залізничних пунктів пропуску України для пришвидшення обробки перевізних документів, особливо при експорті зерна, задля зміцнення економічної стійкості України.

Довідково: У 2023-2026 роках USAID через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділить 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема  Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та «Укрзалізниці» для модернізації 42 пунктів пропуску України.