Проєкт USAID оглянув майже 50% пріоритетних пунктів перетину кордону України

Модернізація пунктів пропуску
03 Січня 2024

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) працює над модернізацією пунктів перетину кордону (ППК) з Молдовою, Польщею, Словаччиною та Румунією, що сприятиме покращенню ефективності, доступності та потужності логістики експорту вантажів та зміцнення довіри до стандартів та процесів. 

У грудні 2023 року команда представників Проєкту USAID разом з підрядниками з Green Powered Technology та CDM Engineering провела комплексний візит до 7 з 43 пріоритетних ППК в Одеській та Чернівецькій областях. Загалом команда вже відвідала для оцінки 20 з 42 українських дорожніх, залізничних та портових ППК, що становить 48% з пріоритетних ППК для Проєкту USAID. 

Під час візитів команда визначила та оцінила потреби для розробки списку з обсягу робіт, кошторисів, технічних специфікацій та планів впровадження на різних ППК. Також метою є визначення основних робіт з дизайну, які потрібно провести для покращення функціонування цих ППК. Заплановане швидке оновлення, яке вже розпочато із встановлення знаків, барикад та оновлення освітлення на чотирьох пріоритетних ППК.  

Підрядник Проєкту USAID, компанія CDM Engineering Україна була заснована в 2013 році для надання послуг інжинірингу та екологічного консалтингу високої якості відповідно до передових міжнародних практик. Компанія проводить повний спектр послуг управління проєктами: проєктування, закупівлі, технічний нагляд та контроль якості від початку робіт до введення в експлуатацію. 

Green Powered Technology – міжнародна консалтингова фірма у сфері енергетики, інженерії та допомоги у розвитку, заснована у 2010 році з місією сприяння розвитку сталих, інноваційних енергетичних та інженерних рішень у всьому світі. Новатори у сфері зеленої енергії та забезпечені сталих, економічно-ефективних енергетичних рішеннь для урядових, комерційних поєктів. 

Довідково:  Проєкт USAID  модернізує пункти перетину кордону України з Польщею, Угорщиною, Румунією, Молдовою та Словаччиною. У 2023-2026 роках USAID у рамках Проєкту «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділить 115 мільйонів доларів США на підтримку Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), “Укрзалізниці” (УЗ) та Державної митної служби.