Проєкт USAID передав велику партію ІТ-обладнання для релокованих університетів

Розвиток трудового потенціалу
02 Січня 2024

У 2023 році Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) надав допомогу університетам-партнерам. IT-обладнання для поновлення навчального процесу отримали 5 університетів – Донецький національний технічний університет (ДонНТУ), Маріупольський державний університет (МДУ), Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (СНУ ім. В. Даля), Приазовський державний технічний університет (ПДТУ) та Таврійський державний агротехнічний університет імені Дмитра Моторного (ТДАТУ).

Проєкт USAID передав партнерам ІТ-та офісне обладнання для забезпечення стабільного Інтернет-з’єднання та проведення занять у форматі дистанційного навчання, зокрема 64 маршрутизаторів, 31 принтер, 5 серверів і 8 комп’ютерів для адміністрування ІТ, 6 джерел безперебійного живлення, 12 мультимедійних проєкторів, 10 планшетних персональних комп’ютерів, 150 навушників, 261 ноутбук, 231 комп’ютерні миші, 5 комплектів Starlink із підпискою на рік, програмне забезпечення для комп’ютерів та інші необхідні матеріали для живлення та роботи техніки (кабелі, роз’ємники, розетки).

 

У березні-квітні 2022 року ці університети були вимушені переміститись зі сходу та півдня у безпечні регіони України.  СНУ ім. В. Даля та МДУ перемістились до Києва, ДонНТУ знайшов прихисток у Луцьку, а ПДТУ та ТДАТУ облаштувались у Дніпрі та Запоріжжі. Переміщення виявилось непростим, бо у більшості випадків переміщались перш за все люди, бо люди – найдорожчий ресурс та капітал, який може відродити та розвинути зруйновану чи пошкоджену справу. Проєкт USAID підтримував зв’язок із партнерами весь час і це дало змогу розпочати доставку обладнання ще у листопаді 2022 року. На сьогодні все обладнання доставлене, ним активно користуються 1 151 співробітників та викладачів закладів вищої освіти, щоб забезпечити навчання 14 166 студентів, в основному в онлайн-форматі. Тож кожен студент чи студентка має доступ до якісної освіти у рідному вузі з безпечного місця, куди він чи вона перемістились.

«Допомога Проєкту USAID «Економічна підтримка України» завжди була і залишається для нашого університету дуже актуальною. Обладнання, яке ми отримали, дає змогу проводити онлайн-зустрічі, конференції та спілкуватися із національними та закордонними партнерами. Завдяки вирішенню більшої частини потреб в комп’ютерній та комунікаційній техніці наукової активності ми вперше за останні роки стали учасниками проєкту “Горизонт” (проєкт “Building Ecosystem Integration Labs at HEI to foster Smart Specialization and Innovation on Sustainable Raw Materials” (HEI4S3-RM)) та у співпраці з партнерами підготували заявку на ще один конкурс проєкту Горизонт» – ділиться Руслан Галгаш, проректор СНУ ім. В. Даля з науково-педагогічної роботи, економіки та розвитку.

Підтримує колегу і Вікторія Воропаєва, проректорка ДонНТУ з науково-педагогічної роботи:

«Після повторного переміщення до Луцька ДонНТУ отримав від Проєкту USAID комунікаційне обладнання та джерела безперебійного живлення, що дозволило швидко налагодити онлайн-навчання та підтримувати всі необхідні цифрові сервіси. Студенти, аспіранти, викладачі та адміністративні працівники отримали персональні пристрої (ноутбуки та планшети), що допомогли їм завжди бути на зв’язку, навіть при відключенні електрики».

Олена Хаждинова, ректорка ПДТУ та Олександр Ломейко, Перший проректор ТДАТУ ще у перші дні отримання обладнання повідомили Проєкту USAID, що надана допомога дозволила швидко відновити адміністративні процеси, методологічну базу та методичні матеріали, налагодити навчальний процес в онлайн-форматі та забезпечити роботу вебсайтів закладів освіти для оперативного інформування студентів та викладачів про різні активності.