Представники Проєкту USAID під час робочого візиту відвідали Агенцію регіонального розвитку Одеської області

10 Квітня 2024

5 квітня представники Проєкту USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) під час робочого візиту відвідали Агенцію регіонального розвитку Одеської області.

Директор Проєкту USAID Тімоті Мадіган говорив про завдання, які сьогодні стоять перед Проєктом USAID. Це підтримка логістики експорту зерна в рамках ініціативи «AGRI-Україна», зокрема, перевалка вантажів у Дунайських портах, автотранспортна та залізнична перевалки й логістика, фітосанітарний контроль та дотримання експортних вимог. Окремою складовою Проєкту USAID є відновлення та реконструкція пунктів перетину кордону.

Директор Агенції Сергій Кононенко розповів про співпрацю з багатьма логістичними компаніями, запити бізнесу на залучення додаткового фінансування для масштабування та розвитку їхньої господарської діяльності, подолання негативних економічних наслідків повномасштабного вторгнення Росії до України. Тому для Одеської області вкрай важливо мати підтримку іноземних партнерів, які допомагають компаніям продовжувати експортувати агропродукцію на світові ринки для посилення глобальної продовольчої безпеки.

Окрему увагу на зустрічі приділили необхідності формування комплексної аналітичної інформації про стан розвитку експортної діяльності, зокрема сільськогосподарської продукції, розбудови транспортно-логістичних потужностей та кадрового забезпечення цієї галузі. У цьому може допомогти Стратегія регіонального розвитку та відновлення Одещини.