Проєкт USAID придбав вагони-зерновози для агроекспортера «Сігнет»

Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
05 Червня 2024

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) доставив 15 вагонів-зерновозів «Сігнет» – агрохолдингу, який вирощує зернові та олійні культури у Вінницькій та Житомирській областях.  Цими вагонами компанія транспортуватиме зерно зі своїх елеваторів до чорноморських портів України. 

Компанія очікує, що використання цих вагонів допоможе збільшити експорт зерна, оптимізувати витрати на логістику та зменшити кількість орендованих вагонів. 

Сігнет завжди орієнтувався на залізничний транспорт як основний спосіб транспортування зерна. Оскільки у компанії не було власного вагонного парку, то у високий сезон – коли вартість перевезення зерна у вагонах досягала піку та коливалась – підприємству доводилось  періодично зупиняти відвантаження в очікуванні зниження цін. Тепер, із власним парком, компанії не доведеться зупиняти процес.  

Повномасштабне вторгнення у 2022 році і закриті порти змусили Сігнет розвивати альтернативні шляхи експорту. Після розблокування зернового коридору, компанія повернулась до традиційних каналів продажу. 

«У нашому арсеналі власних вагонів до цього не було. Але щодо експорту ми орієнтувались на залізничний шлях – користувались послугами експедиторів в Укрзалізниці. Звісно, треба розуміти, що поява вагонів – це не означає, що ми 100% нашої продукції перевеземо лише ними. Але тепер ми будемо оперативніше відвантажувати зерно, зменшимо вартість та час відвантаження в порти” – говорить Ігор Шилюк, генеральний директор агрохолдингу «Сігнет».

Допомога агрокомпаніям надається в межах Ініціативи стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), яку USAID започаткувало в 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни.  

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» є одним із виконавців цієї ініціативи,  співпрацює з державними та приватними підприємствами задля посилення інфраструктурного потенціалу України для ефективного експорту сільськогосподарської продукції.