Проєкт USAID розповів, яких заявок очікує від грантерів та як оцінюватиме їх

Гранти
24 Травня 2024

24 травня Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) провів другу інформаційну сесію для потенційних заявників за Річним програмним запитом «Будуємо майбутнє української логістики та експорту», до якої долучилися понад 120 учасників.

Торік Проєкт USAID долучився до Ініціативи USAID АГРІ-Україна для посилення експорту зерна та покращення світової продовольчої безпеки. Для виконання завдань Ініціативи Проєкт USAID підтримує агрокомпанії, органи державної влади, фітосанітарні лабораторії, а також оголосив Річний програмний запит (грантовий конкурс). Його цілі – посилення логістичного та експортного потенціалу агросектору України.

Заступниця директора Проєкту USAID Кірстен Пфайффер розповіла про грантовий конкурс, який був оголошений у березні і триватиме до 31 серпня цього року, а також озвучила цілі та вимоги до надісланих заявок.

«У рамках цього грантового конкурсу ми виділяємо дві цілі заявок, які готові підтримувати. Перша ціль – це покращення знань та залучення міжнародного досвіду перевезень зерна, покращення цих процесів українськими компаніями, зміцнення ринкових зв’язків з компаніями у Європі, покращення маркетингу. Співфінансування логістичного обладнання для агросектору, на яке існує великий попит – Проєкт допомагає із закупівлею необхідного обладнання. Ми шукаємо виробників такого обладнання в Україні, аби допомагати їм вийти на світові ринки. Також ми готові закупити таке обладнання для агробізнесу, але у випадку, якщо він готовий показати високі показники експорту зерна у метричних тоннах. Також ми підтримуємо навчання персоналу або підвищення навичок приватних та державних компаній у сфері логістики та агро. Ми готові розробляти та впроваджувати програми із навчання та залучення жінок до різних процесів, враховуючи новий закон про мобілізацію та нестачу чоловічої робочої сили на ринку праці. Наша наступна ціль – стратегічний розвиток прикордонних пунктів пропуску (ПП), покращення або пришвидшення процесів на них, для цього ми робимо модернізацію на 42 ПП, 9 з них є пріоритетними. Стратегічно важливими є співпраця з Молдовою та ЄС», – сказала Кірстен Пфайффер.

Директорка програми грантів Проєкту USAID Валерія Сорокіна розповіла про критерії оцінки грантових заявок, адже компанія, яка подається на конкурс, повинна відповідати певним вимогам.

1 критерій – потенціал заявки та заявника, відповідність цілям конкурсу. Це найважливіший критерій, за яким Проєкт USAID оцінює заявки.

Також важливий досвід, Проєкт USAID вже шість років допомагає Україні розбудовувати економіку. Йдеться не про грантовий досвід, а про досвід у певній галузі. Важлива сталість, попри те, що Україна переживає складні часи. Проєкт USAID буде оцінювати фінансову сталість заявника та той внесок, який може принести запропонована діяльність на ринок. 4-ий критерій – інклюзія, тут йдеться про працевлаштування жінок, молоді, людей з інвалідністю. Йдеться про розвиток ринку праці, який буде вигідний усім гравцям ринку та сприятиме розвитку економіки.

Заявка подається українською або англійською мовами, усі відібрані та невідібрані заявники отримають відповідь на пошту. Грант не покриває будівництво та будівельні матеріали. Сума заявки може бути до 500 тисяч доларів. Кінцевий термін подання заявок – 31 серпня. Компанія чи організація може подавати кілька заявок. Команда Проєкту співпрацюватиме із відібраними заявниками та надасть детальні консультації, щоб доопрацювати заявку.

Заявка має бути розрахована на один рік реалізації.

Грантоотримувач має зробити свій внесок у грошовій та негрошовій формі (це можуть бути також гроші партнерів, клієнтів, але не тих джерел, які фінансуються урядом США).

Під час сесії учасники отримали відповіді на питання – чи може навчальна платформа взяти участь у конкурсі, як отримати грант перевізнику зернових по Україні, чи можна за рахунок гранту збільшити кількість робочих місць та сплачувати заробітну плату новим працівникам, подати відремонтоване приміщення як власний внесок, чи може компанія подавати заявку на закупівлю вагонів, якщо власний внесок становить до 15%, чи потрібно вказувати ПДВ у бюджеті заявки, чи може подати заявку громадська організація із США та інші. На усі питання команда підготує та надішле відповіді.

Відповіді на найбільш поширені питання Проєкт USAID зібрав тут.

Заявки на конкурс надсилайте на пошту – Grants_ERA@dai.com.

Про детальні умови конкурсу можна прочитати тут.