Проєкт USAID відновлює дитячий садок на Закарпатті

13 Березня 2024

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) наразі проводить ремонтні роботи дитячого садочка у селі Ставне Закарпатської області. Після завершення ремонтних робіт заклад зможуть відвідувати 30 дітей дошкільного віку, також туди планують перемістити 60 учнів початкової школи.  

Із запитом про ремонт закладу до Проєкту USAID торік звернулася Ставненська сільська рада. Проєктну документацію для ремонту розробили фахівці ТОВ “СДМ-Інжиніринг Україна”, будівельні роботи виконує ТОВ “Укрбудінжиніринг”. Вартість поточного ремонту складає 21 млн гривень.  

Ставненська громада потребувала ремонту дитсадка, але грошей на виконання робіт у бюджеті не вистачало.  У будівлі 1984 року наразі ремонтують дах, вже частково оновили електричну проводку та виконали роботи з демонтажу вікон. Найближчим часом будуть накривати дах фальцевою покрівлею, замінять понад 55 вікон, 56 дверей, поштукатурять та пофарбують стіни, покладуть нову підлогу (плитку та ламінат). На подвір’ї закладу встановлять новий дитячий майданчик. Щодня на об’єкті працюють 12 людей. 

“Незабаром підрядник планує завершити прокладання електричної проводки, будівельники вже демонтували покрівлю даху, зараз кладуть нову покрівлю. Після цього зможемо переходити до внутрішніх робіт – штукатурки та заливки підлоги. Задача нашої команди – контроль за виконанням робіт, аби усе було зроблено якісно із дотриманням усіх будівельних норм”, – розповідає Валерій Ткач – інженер з технічного нагляду компанії CDM, підрядник Проєкту USAID, який здійснює нагляд за будівельними роботами.

Після завершення ремонту цей дитсадок будуть відвідувати 30 малюків, які зараз розподілені по інших закладах громади.  

“На початку повномасштабного вторгнення до нас почали їхати люди з небезпечних регіонів. Тут, у приміщенні садочка, певний час ми приймали переселенців. Згодом люди роз’їхалися, орендували житло, а будівля залишилася порожньою і потребувала ремонту. Зараз тривають роботи, сподіваюся вони будуть завершені до літа 2024 року , – говорить Ставненський сільський голова Іван Мандрик.  

Наразі Ставненська громада об’єднує 12 навколишніх сіл, у яких проживають понад 7 тисяч жителів.