Проєкт USAID встановив 14 автомобільних ваг на семи дорожніх пунктах пропуску для прискорення митного контролю вантажів  

Модернізація пунктів пропуску
07 Травня 2024

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) встановив 14 мобільних ваг для зважування автотранспорту на 7 автомобільних пунктах пропуску, щоб підвищити ефективності та спростити процедури оформлення товарів, які перетинають кордони України з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Молдовою. Ці ваги Проєкт USAID закупив за результатами тендеру в української компанії. Додатково компанія розробила програмне забезпечення із розпізнаванням номерних знаків та передачею даних.  

Завдяки мобільності ці ваги зручні у використанні – легко розгортаються і переміщуються в найбільш необхідне місце на пункті пропуску, що зводить до мінімуму необхідність перенаправлення вантажівок до стаціонарних вагових станцій. Ваги оснащені освітленням, системою відеоспостереження та екранами. Можуть використовуватися для різних транспортних засобів і вантажів, забезпечуючи гнучкість у роботі з різними вимогами до зважування без потреби в спеціалізованому обладнанні. Крім того, ваги мають високу точність у виявленні розбіжностей у вазі вантажу. Результати зважування доступні для власника автівки та працівників митниці, ваги працюють у режимі реального часу, що дозволяє збирати та аналізувати дані на пунктах пропуску. 

Встановлення мобільних ваг на пунктах пропуску сприятиме підвищенню ефективності та результативності операцій, що має вирішальне значення для точного розрахунку податкових зборів і запобігатиме неправильному декларуванню вантажів та шахрайству.   

Нагадаємо, Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива була започаткована у 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. В рамках ініціативи «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна.  

Проєкт USAID також надає безпосередню підтримку Уряду України, зокрема  Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та Укрзалізниці для модернізації 42 пунктів пропуску України. Сучасна та більш ефективна прикордонна інфраструктура потенційно зможе посилити експортний потенціал України, сприяючи зростанню торгівельних об’ємів та прискоренню її інтеграції в Європейський Союз.