ПРОЄКТ USAID ЗАКУПИТЬ ТЕХНІКУ ДЛЯ 30 КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ

21 Квітня 2023

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” підписав Меморандуми про співпрацю із 30-ма комунальними підприємствами. Меморандуми передбачають, що Проєкт USAID закупить для потреб двадцяти громад у восьми областях України – екскаватори, навантажувачі, причіпи, автокрани та іншу техніку. 

Таке обладнання отримають підприємства у прифронтових областях та на деокупованих територіях у Донецькій, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чергінівській областях. 

Зокрема, для потреб Харківського водоканалу планується закупити автокран, екскаватор-навантажувач, екскаватор колісний, завантажувач з маніпулятором. Нині комунальникам не вистачає техніки, а кількість абонентів (домогосподарств) складає понад 500 тисяч. 

“Харків обстрілюють російські війська, наш водоканал залучений до усування наслідків цих обстрілів, а техніки для цього не вистачає. Під час блекаутів була порушена гідравлічна схема постачання води, зараз відновлюємо її. Також по нашій техніці було влучання під час обстрілів. Сподіваємося, що нова техніка допоможе нам бути більш оперативними та ефективними у роботі”, – сказав директор департаменту з питань інвестиційної політики Харківводоканалу Віталій Терещенко. 

Для усування наслідків обстрілів техніку отримають також комунальні підприємства Донецької області – у Краматорську, Костянтинівці, Лимані, Святогірську, Селидовому. 

“Наші працівники постійно беруть участь у розборі завалів після обстрілів, техніки нам не вистачає. Нещодавно долучалися до усування наслідків прориву на дамбі. У нас немає автокрану, екскаватора, ми їх просимо у колег або орендуємо. Інша техніка також стара, придбати нову зараз наше підприємство і громада не можуть”, – сказав директор комунального підприємства “Дільниця з ремонту, утримання автошляхів та споруд на них” Ігор Єрмаченко. 

Ця комунальна та будівельна техніка підсилить економічну спроможність громад та допоможе їм швидше відновити свій потенціал.