Проєкт USAID закупив вагонні домкрати для підвищення ефективності перевезень вантажів залізницею  

Модернізація пунктів перетину кордону
23 Лютого 2024

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) встановив перший комплект з чотирьох домкратів для АТ “Укрзалізниця” (УЗ) на залізничному пункті перетину кордону (ППК) на кордоні з Румунією. Загалом Проєкт USAID замовив три комплекти вагонних домкратів, які будуть встановлені протягом березня. Кожен комплект, що складається із чотирьох домкратів, має спроможність підіймати вагони вагою понад 100 тонн.

Домкрати – це ефективний спосіб заміни колісної пари для переміщення потягів та вагонів зі стандартної колії на ширшу і навпаки, тим самим усуваючи час простою, пов’язаний із заміною колісної пари, що сприяє підвищенню ефективності перевезень вантажів залізницею між Україною та ЄС. Встановлення 12 домкратів дозволить обробляти додатково 24 вагони/потяги на добу, що значно підвищить пропускну здатність та ефективність вантажних операцій Укрзалізниці.

Вагонні домкрати Проєкт USAID, за результатами тендеру, замовив у ТОВ «Торговий дім «МАШСЕРВІС» (фактичний виробник домкратів – дочірня компанія ТОВ «Компані «Плазма») провідної української компанії з Харкова, що виробляє і постачає обладнання для України та країн Європейського Союзу (ЄС). Починаючи з 2006 року, компанія пройшла шлях від невеликого підприємства з продажу товарів до виробника промислового обладнання, поступово розвиваючись та охоплюючи нові напрямки виробництва.

З початку війни, розв’язаної Росією, робота підприємства призупинилась, довелося відмовитися від багатьох напрямків розвитку та від надання деяких послуг. Через чотири місяці поступово почали відновлювати виробництво. Наразі підприємство виділило для себе основні напрямки роботи, які планує розвивати надалі – виготовлення вагонних домкратів, маневрових пристроїв для пересування залізничних вагонів, грейферів, лебідок, редукторів, термічного обладнання, гірничо-шахтного обладнання. Поступово почало відновлювати виробництво.

Зараз підприємство самостійно виготовляє майже всі деталі для комплектування замовлень. Весь матеріал для виготовлення обладнання торговий дім купує у надійних постачальників з України та країни Європейського Союзу, що дозволяє забезпечити стабільність виробництва. Основними клієнтами ТОВ «Торговий дім «МАШСЕРВІС» є великі металургійні підприємства, порти, підприємства з залізничною інфраструктурою, шахти, елеватори, кар’єри, гірничо-збагачувальні комбінати.

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року компанія продавала 50% обладнання на внутрішньому ринку, 50% йшло на експорт. Зараз ТОВ «Торговий дім «МАШСЕРВІС» продає 80% товару на внутрішньому ринку і 20% йде на експорт.

До кожного замовлення на підприємстві підходять індивідуально, на замовлення Проєкту USAID була розроблена 3D-модель обладнання, яку мали виготовити, було проведено розрахунки навантаження, тільки потім було запущене виробництво. Завдяки замовленням Проєкту USAID, вдалося налагодити лінію з виробництва залізничних домкратів, що забезпечило нові робочі місця.

Підприємство має великий парк верстатів, тому майже всі деталі виготовляє самостійно. Це дає можливість контролювати виробництво на кожному з його етапів. Виготовлене обладнання проходить перевірку на якість робітниками відділу технічного контролю. У деяких випадках компанія замовляє послуги стороннього експерта для перевірки обладнання.

Компанія забезпечує високі стандарти якості за допомогою системи управління якістю ISO 9001 та відповідає міжнародним стандартам безпеки та сталого розвитку. Також продукція компанії відповідає таким стандартам, як технічним умовам та Державним стандартам України.

Нагадаємо, Проєкт USAID модернізує ключові залізничні та дорожні пункти перетину кордону (ППК) України з Молдовою, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Польщею. Ця ініціатива націлена на підвищення ефективності, поліпшення доступності та збільшення логістичного потенціалу ключових пунктів перетину кордону для експорту українських товарів. Зокрема, зерна, експорт якого має важливе значення не лише для економіки України, але й для глобальної продовольчої безпеки.

Довідково:  У 2023-2026 роках USAID у рамках Проєкту «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділить 115 мільйонів доларів США на підтримку Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), “Укрзалізниці” (УЗ) та Державної митної служби України.