Проєкт USAID завершує модернізацію автомобільного пункту пропуску «Ягодин-Дорогуськ» для пришвидшення обробки вантажів на експорт

Модернізація пунктів пропуску
29 Травня 2024

У рамках співпраці із Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) завершив роботи з модернізації автомобільного пункту пропуску «Ягодин-Дорогуськ» у Волинській області, що межує з Польщею.

Підрядник Проєкту USAID, компанія «Артметал Україна», встановив 10 модульних будівель, включаючи чотири туалети з доступом для людей з інвалідністю та шість сучасних офісів для оформлення документів тих, хто перетанає кордон. Кожен модульний офіс повністю утеплений та мебльований, обладнаний системами опалення, вентиляції та кондиціонування, підключений до комунікацій (електрика, вода та опалення), що забезпечує комфортні умови для роботи Державної митної та прикордонної служб України.

Одночасно підрядник Проєкту USAID відремонтував пошкоджені тротуари та бордюри, труби для зливу дощової води, пофарбував металеві огорожі, а також замінив дорожнє покриття, оновив дорожню розмітку, огорожі та знаки. Ремонт дороги покращує безпеку та забезпечує значну економію коштів для людей, що перетинають кордон, завдяки зменшенню зносу автогуми та транспортних засобів у цілому.

Проєкт USAID встановив урни для сортування сміття для підтримки чистоти та водні барикади для організації безпечного руху транспортних засобів.  

Встановлено 459 нових світлодіодних ліхтарів та світильників, що значно покращило освітлення та підвищило безпеку та захист у нічний час. Крім того, Проєкт USAID встановив двоє мобільних динамічних ваг для транспортних засобів — універсальне обладнання, яке можна використовувати як доповнення до стаціонарних ваг для зважування транспортних засобів і вантажу, забезпечуючи гнучкість у вирішенні різних вимог до зважування.

Крім того, Проєкт USAID працює над модернізацією залізничного пункту пропуску «Ягодин-Дорогуськ» для покращення щоденних операцій Укрзалізниці. Наразі Проєкт USAID встановив один дизельний генератор потужністю 50 кВт для забезпечення безперервної роботи під час відключень електроенергії та поставив 26 одиниць ІТ-обладнання та інших витратних матеріалів, включаючи багатофункціональні пристрої, принтери, ноутбуки, комп’ютери та джерела безперебійного живлення.

Довідково: У 2023-2026 роках USAID через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та «Укрзалізниці» для модернізації 42 пунктів пропуску України.