Проєкт USAID завершує передпроєктні роботи з будівництва нової черги прикордонного пукту пропуску «Ягодин-Дорогуськ»  

Модернізація пунктів пропуску
14 Червня 2024

У рамках співпраці із Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури субпідрядник Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) Miyamoto Ukraine завершив розробку передпроєктних пропозицій для прикордонного пункту пропуску «Ягодин-Дорогуськ».  

Передпроєктні роботи складалися з виконання техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) для пропонованого будівництва додаткового вантажного терміналу та пішохідного переходу на пункту пропуску (ПП).  

 Нова інфраструктура дозволить впровадити вдосконалену систему сучасних контрольних процесів на основі безпаперових технологій та автоматизованого управління рухом, що зможе підвищити пропускну спроможність пункту пропуску на 10-15%.  

 Завершені ТЕО та ТЕР є важливим етапом, який відкриває шлях до фактичних проєктних робіт, які вже розпочалися. Завершальним етапом процесу є основне будівництво нового вантажного терміналу, який буде зведений завдяки підтримці Проєкту USAID. Будівництво нового вантажного терміналу на додатковій території передбачає створення нових ліній для для проходння вантажного транспорту, автобусів та легкових автомобілів, а також будівництво необхідних адміністративних та інженерних будівель і споруд.  Усі роботи планують завершити до кінця серпня 2025 року.  

Крім того, Проєкт USAID та Miyamoto Ukraine розроблять техніко-економічні обґрунтування для пропонованого нового мосту до жовтня 2024 року для уряду України, який буде реалізований через фінансовану ЄС програму “Connecting Europe Facility-2” (CEF-2). У новій реконструйованій зоні існуючого терміналу та в новому вантажному терміналі будуть інтегровані гендерно чутливі та інклюзивні елементи дизайну, зокрема добре освітлені доріжки, окремі санітарні приміщення та спеціальні зони для жінок з дітьми та людей з інвалідністю. Це дозволитьпідвищити безпеку та комфорт для всіх відвідувачів пунктів пропуску відповідно до встановлених міжнародних практик.  

“Спеціалісти  нашої компанії тісно співпрацюють з усіма учасниками процесу організації роботи ПП. Також ми впроваджуємо світовий досвід організації роботи ПП та новітні матеріали і технології.  Ми докладаємо максимум зусиль, щоб реалізувати поставлені цілі у зазначені терміни з дотриманням вимог українського та міжнародного законодавства. Наше прагнення – покращення організації перетину кордону з дружніми державами у комфортних умовах для  подорожніх та працівників,” – Наталія Чуканова, головна інженерка Miyamoto International Ukraine. 

 Наразі пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» обробляє 340 вантажівок, 25 автобусів та 550 автомобілів протягом 12-годинної зміни. Відкриття додаткового вантажного терміналу та пішохідного переходу (а також реорганізація та оптимізація транспортної схеми до 20 смуг для вантажівок, 12 смуг для автомобілів, 4 смуг для автобусів та пішохідного коридору) потенційно збільшить пропускну спроможність пункту пропуску до 640 вантажівок, 50 автобусів та 1000 автомобілів протягом кожної 12-годинної зміни. Завдяки цим покращенням пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» зможе працювати постійно з річним потоком відвідувачів у 3 519 000 людей, 242 000 автомобілів, 331 200 вантажних одиниць та 31 050 автобусів, що потенційно допоможе суттєво збільшити експорт та економічне відновлення України.  

Довідково: У 2023-2026 роках USAID через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та «Укрзалізниці» для модернізації 42 пунктів пропуску України.