Проєкт USAID збільшує експортний потенціал зернової компанії «Алмейда Груп»

Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
20 Травня 2024

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) закупив 25 вагонів-зерновозів для компанії «Алмейда Груп». Нове обладнання допоможе підприємству збільшити експорт зерна та підсилить його логістичну спроможність.

Цими вагонами компанія перевозитиме зерно до власних терміналів у Закарпатській, Львівській та Чернівецькій областях, де здійснюється перевалка зернових та олійних культур із заміною візків з колісними парами широкої колії (1520 мм) на європейську (1435 мм). Також зерно буде доставлятися до портів Одеси та на Дунаї.

Сьогодні Алмейда Груп надає послуги із перевезення для більше 60 українських агрокомпаній.  Також співпрацює з малими та середніми  фермерськими господарствами, що продовжують працювати близько до лінії фронту на Донеччині, Сумщині та Харківщині.

За словами директора компанії Максима Волченка, повномасштабна війна кардинально змінила роботу підприємства. До війни Алмейда Груп оперувала двома елеваторами в  Луганській області та була одним з найбільших регіональних зернотрейдерів на сході України. Через війну компанія втратила ці виробничі потужності та значну кількість продукції.

Проте підприємство змогло перемістити практично весь колектив із зони тимчасової окупації і вже напочатку травня 2022 року розпочав роботу перевалочний термінал Алмейди Груп у Чернівецькій області. Згодом – ще два термінали в Закарпатській та Львівській областях. Зараз компанія будує власний мультимодальний термінал у Чернівецькій області, що дозволить збільшити кількість та лінійку експортних вантажів.  У планах компанії – інвестиції у парк власних вагонів-зерновозів.

«Ми неодноразово втрачали майже все і звикли розраховувати виключно на свої сили, і допомога Проєкту USAID ще і потужний моральний мотиватор для нашої команди. Дуже пишаємось тим, що команда Проєкту USAID «Економічна підтримка України» обрала нашу компанію як одного з партнерів для співробітництва. Ми вважаємо це оцінкою наших зусиль та роботи», – зазначив Максим Волченко.

***

Ця допомога надається в межах Ініціативи стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), яку USAID започаткувало в 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни.

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» є одним із виконавців цієї ініціативи,  співпрацює з державними та приватними підприємствами задля посилення інфраструктурного потенціалу України для ефективного експорту сільськогосподарської продукції.