Проєкт USAID підтримає ініціативи Міністерства у справах ветеранів

21 Червня 2023

19 червня Проєкт USAID “Економічна підтримка України” та Мінветеранів підписали меморандум про взаєморозуміння.
Меморандум передбачає, що Проєкт USAID підтримає створення навчальної програми для ветеранів та членів їх родин, аби допомогти демобілізованим захисникам та захисницям отримати нову професію або гранти та швидше інтегруватися у цивільне життя після повернення з фронту.

Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна розповіла про ініціативи, які вже реалізує міністерство та наголосила на важливій підтримці міжнародних стейкхолдерів для продовження цієї роботи:

“Партнерство з Проєктом USAID дуже важливе для нашої подальшої роботи. Ми розуміємо, що дуже багато людей потребуватимуть нашої підтримки після повернення з фронту, тому вже сьогодні працюємо над тим, щоб допомогти ветеранам та їх родинам інтегруватися у суспільство. Минулого тижня ми відкрили у Дніпрі Центр розвитку ветеранів, плануємо створити такі центри у Львові, Вінниці та інших містах України. У цих центрах створимо умови для реінтеграції ветеранів – вони зможуть пройти перекваліфікацію, також у центрах готуватимуть помічників ветеранів, які сприятимуть поверненню захисників у цивільне життя”.

Директор Проєкту USAID Тімоті Мадіган під час зустрічі розповів про ті ініціативи, які вже сьогодні реалізує Проєкт USAID у партнерстві з Державна служба зайнятості, Міністерство соціальної політики України.

“Проєкт USAID сприятиме створенню екосистеми для підтримки ветеранів та членів їхніх родин у коротко-, середньо- та довгостроковій перспективі. Зокрема, планує підтримати створення інструментарію для Центрів розвитку ветеранів при закладах освіти, реалізувати програму розширення можливостей для професійного розвитку ветеранів та підтримати інші відповідні ініціативи у процесі розбудови партнерства. Це дасть можливість підготувати спеціалістів, які допоможуть ветеранам пройти навчання, отримати нову професію, подати заявку на грант та розпочати власну справу та створити ефективну екосистему підтримки та професійного розвитку ветеранів і членів їх родин”, – cказав Тім Мадіган.