РУБІЖАНСЬКА ПАНЧІШНА МАНУФАКТУРА ПРИЙМАЄ ПЕРЕДЗАМОВЛЕННЯ НА ШКАРПЕТКИ

22 Вересня 2022

Рубіжанська панчішна мануфактура готується відновити роботу у Львові. Усе своє обладнання та склад готової продукції вони втратили – російські війська зруйнували фабрику, яку брати Місюренки будували двадцять років у Рубіжному на Луганщині.

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” оплатив для мануфактури річну оренду виробничого приміщення у Львові площею у 1000 квадратних метрів. Зараз у компанії чекають двадцять в’язальних машин, гроші на закупівлю яких надали партнери рубіжан – Dodo Socks. Також вже почали приймати попередні замовлення від партнерів – обговорюють принти на чоловічих та жіночих шкарпетках, шукають якісну сировину для цього.

“Ми готуємо наше виробниче приміщення – плануємо, де ставити машини, як організувати процес. Шкарпетки у нас з бавовни, але для принтів на них потрібна синтетика, тож шукаємо в Україні якісну сировину. До війни у нас був великий вибір та запаси на власному виробництві. Зараз, щоб скоротити час на доставку, плануємо купити в Україні. Щойно надійдуть машини на виробництво, готові зробити замовлення шкарпеток наші партнери з Чехії. Це буде новий продукт з яскравим дизайном, якісь патріотичні шкарпетки з українською символікою”, – говорить директор підприємства Геннадій Місюренко.

Також до рубіжан почали звертатися невеликі компанії, які торгують шкарпетками. Вони теж зацікавлені у співпраці з рубіжанською мануфактурою.

Щоб підтримати своїх працівників, підприємство почало виплачувати їм заробітну плату. Для цього продають частину сировини, яку закупили в Індії за кілька днів до початку війни, але отримали її лише у Львові через кілька місяців, бо вона затрималася у порту.

З Рубіжного до Львова евакуювалися 15 родин працівників мануфактури. Нещодавно ці люди отримали безкоштовне соціальне житло у гуртожитку Миколаєва, що за 40 км від Львова. Зараз вони облаштовують свій побут, влаштовують дітей до школи. Своїх працівників компанія возитиме автобусом на роботу до Львова, де розташоване виробництво.

“Зараз ми проводимо важливу роботу – розповідаємо про нашу компанію у Львові, знайомимося з місцевим бізнесом, шукаємо партнерів, які зацікавлені у співпраці з нами. Щоб запустити двадцять в’язальних машин, які ми очікуємо, нам потрібно тридцять працівників. Крім своїх, будемо запрошувати на роботу місцевихлюдей – швачок та в’язальниць”, – каже комерційна директорка Ольга Ушакова.

Керівництво компанії вірить, що у Львові у них все вийде. Але після Перемоги України вони хочуть повернутися до українського Рубіжного та відновити там свою мануфактуру.