За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» спільнота Східнонаціонального університету ім. В. Даля відвідала компанію Danico на Житомирщині. Участь у цій поїздці взяли 32 здобувачі, викладачі та науковці університету.
Компанія Danico – це датсько-українська металообробна компанія, яка виготовляє компоненти, що лягають в основу ліній обробки, машин та обладнання для промисловості шоколаду, хлібобулочних та кондитерських виробів для відомих світових компаній, зокрема Nestle, Mondelez International, Barry Callebaut та інших. Навіть в умовах війни завантаженість виробництва Danico вражає, станом на зараз компанія має замовлення до жовтня 2024 року. Серед замовників – провідні компанії ЄС.
Навчальний візит відбувся, щоб ознайомити здобувачів, викладачів та науковців університету з внутрішніми процесами виробничого підприємства: з системою менеджменту, оплати праці та мотивації працівників, дізнатися про розвиток виробничих потужностей, корпоративну соціальну відповідальність та інновації, обговорити питання актуалізації освітніх програм, виконання університетом наукових досліджень на замовлення підприємства, можливості долучення підприємства до експерименту з дуальної освіти, а також підписати меморандум про співпрацю між університетом та Danico.
Директор та співзасновник компанії Віктор Іваницький поділився історією заснування компанії та розповів про шлях розвитку.
«Конкурувати з європейськими металообробними компаніями можливо – цьому сприяє українська конкурентоспроможна ціна. Однак, для успішного входження на європейський ринок необхідно враховувати інші фактори, такі як якість продукції, дотримання екологічних стандартів, надійність постачання та сервісу» – зазначив пан Іваницький. – «Тому ми не шкодуємо коштів на модернізацію обладнання, підвищення кваліфікації персоналу, розширення асортименту та розвиток маркетингових стратегій».
Викладачі та студенти відвідали виробничі приміщення підприємства, побачили приклади готової продукції, різні стадії процесу виготовлення металевих деталей: від розробки проєкту та креслення до різання, зварювання, шліфування.
Керівник підприємства також розповів про особливості та переваги кожного виду обладнання, яке використовують на підприємстві: лазерні різальні машини, верстати з ЧПУ, преси, гнучкі лінії тощо. Він підкреслив, що всі компоненти виготовляються за найвищими стандартами якості та безпеки, а також з урахуванням екологічних та енергоефективних аспектів.
За результатами візиту здобувачі, викладачі та науковці СНУ ім. В. Даля ознайомилися з технологіями, які застосовуються на підприємстві. Також обговорили можливості співпраці між університетом та компанією у сфері освіти, науки та інновацій та підписали меморандум про партнерство, який передбачає актуалізацію освітніх програм, запровадження дуальної форми освіти, виконання спільних наукових досліджень та інші форми взаємодії.
«Війна завдала великої шкоди нашому університету, зруйнувавши його матеріально-технічну та лабораторну базу. Це створило серйозні перешкоди для навчання та науково-дослідницької діяльності. Однак ми не втрачаємо надії та шукаємо можливості для відновлення та розвитку нашого університету. На нашу думку, кооперація із сучасним промисловим бізнесом безперечно сприятиме відновленню та розвитку наукового потенціалу нашого університету, шляхом створення освітніх просторів на базі підприємств, де наші здобувачі, викладачі та науковці зможуть проводити дослідження, долучатися до виробничих процесів, отримувати актуальну інформацію про потреби ринку праці та оновлювати навчальні програми відповідно до сучасних вимог. Ми впевнені, що така кооперація сприятиме підвищенню якості підготовки наших здобувачів та для розвитку розвитку дуальної форми освіти у нашому університеті» – каже проректор з наукової роботи університету Олексій Целіщев.
Цей навчальний тур відбувся за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України». Такі візити є початком тривалого та плідного партнерства між СНУ ім. В. Даля та компанією Danico у напрямку відновлення і розвитку університету та післявоєнного відновлення і сталого розвитку України в цілому.