Соціальні підтриємці Сходу України вивчали досвід Буковини

Інтеграція
30 Липня 2021
Навчальний візит до соціальних підприємців у Чернівці

За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України» (Проєкт USAID) 21-24 липня громадська організація “SILab” організувала навчальний візит до соціальних підприємців у Чернівці. Участь у турі взяли п’ятнадцять підприємців та представників громадських організацій Донецької, Луганської та Запорізької областей.

Впродовж трьох днів учасники поїздки побували у соціальних підприємців, які працюють у Чернівцях, дізналися історію їх заснування, виклики, з якими стикаються та досягнення. Учасники відвідали громадську організацію “Народна допомога”, цьогоріч їй виповнюється 30 років. На її базі працюють кілька соціальних підприємств, що надають роботу людям, які опинилися у складних життєвих обставинах (без житла). Тут працюють “Соціальний магазин” та столярна майстерня “Папа Карло”.

На базі благодійного фонду “Карітас Чернівці” відвідали “Соціальну кав’ярню” – у ній немає цінників, люди лишають суму на власний розсуд. Засновники кажуть, що це дієва бізнес-модель, яка покриває не лише видатки, а й дозволяє заробляти на розвиток молоді з інвалідністю, допомогу нужденним.

“Учасники туру дізналися про досвід соціальних підприємців на Буковині. У багатьох це починалося із громадської організації, на базі яких розвивали виробництво та створювали робочі місця, допомагаючи незахищеним верствам населення. Цей досвід можна застосувати в інших регіонах. Схід України зараз дуже змінюється, тут розвивається малий бізнес, з’являються нові креативні виробництва та соціальні ініціативи”, – розповіла голова правління “SILab Україна”.

Також для учасників поїздки організатори провели кілька сесій про соціальне підприємництво.

“Я їхала у цю поїздку, щоб більше дізнатися про соціальне підприємництво – як це працює, як на базі громадської організації розвивати цей напрямок. На практиці побачили сильні та слабкі сторони соціального бізнесу Буковини, дізналися, як вони це розвивають, стають самостійними, щоб не залежати від допомоги донорів. У нашому центрі у Мелітополі ми допомагаємо жінкам, які опинилися у складних життєвих обставинах, навчаємо їх, як розпочати власну справу”, – поділилася учасниця поїздки, тренерка Центру освіти для дорослих “Перший” Олена.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”. Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.
#СхідМожливостей

Фото надала громадська організація “SILab”