Соціальний Арт-коворкінг об’єднує громаду через творчість

Розвиток трудового потенціалу
02 Квітня 2024

Громадська організація «Молодіжний рух «Шифт» (ГО «Шифт») понад рік впроваджує проєкт «Соціальний Арт-коворкінг» у Дніпрі за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID).

Творчий простір “Арт-коворкінг” починав свою роботу у 2020 році у Краматорську на Донеччині, але через початок повномасштабного вторгнення релокувався до Дніпра. На новому місці простір потребував додатково меблів та деякого обладнання.  Проєкт USAID в рамках гранту допоміг ГО «Шифт» дообладнати простір обладнанням та матеріалами: закупив оверлочну машину, два ноутбуки, 3D-принтер, праймер-машину, кавоварку для дооблаштування Арт-коворкінгу та розширення тематик навчальних курсів та майстер-класів, витратні матеріали для проведення різних заходів.

За рік роботи на новому місці ГО «Шифт» провела 22 майстер-класи, 22 зустрічі із психосоціальної підтримки та 22 арт-терапевтичні зустрічі. Учасники проєкту пройшли професійні курси з основ шиття, друку на тканині, 3D-моделювання, отримали нові навички на майстер-класах та арт-терапевтичних зустрічах, тренінгах зі створення візуального контенту та SMM. Близько 300 учасників багаторазово відвідували соціальний Арт-коворкінг.

Наприклад, Ольга, місцева жителька, створила та розвиває проєкт одягу з етнопринтами. Ольга має вишивальну техніку, а основу для своїх виробів (футболки та сукні) відшиває на замовлення. Тут в Арт-коворкінгу знайшла партнерів. Консультується здебільшого у питаннях просування Інстаграм-сторінки та особливостей текстильного друку.  Ольга брала участь у тренінгах та індивідуальних консультаціях зі створення візуального контенту, а також у тренінгу з SMM. Після чого завдяки розміщеному контенту у неї зросла кількість замовлень.

Ірина, місцева жителька, займалась керамікою, відвідувала курс навчання з 3D- моделювання, завдяки чому змогла зменшити витрати на виготовлення форм, пройшла навчання з візуального контенту та SMM, покращила показники своєї сторінки та якісно оновила контент. Ірина отримала нові замовлення, набула впевненості у своїй справі та згодом розробила бізнес-план, отримала грант від міжнародної організації на піч і зараз розвиває свою справу і активно бере участь в ярмарках  у Дніпрі.

Переселенець з Краматорська Олександр втратив роботу через війну та не міг знайти нову за спеціальністю. Чоловік доєднався до волонтерської діяльності ГО “Шифт”: набув навички шиття та заснував свою компанію. Також був присутнім на психопідтримуючих зустрічах, пройшов курс SММ та отримав фотосесію від Арт-коворкінгу. Зараз Олександр вже має команду професійних швачок та розвиває свою справу.

Зустрічі із психосоціальної підтримки допомогли встановити дуже позитивний зворотній зв’язок у переселенців та місцевих жителів, що постраждали від війни.  Завдяки таким зустрічам, арт-терапії, буккросингу та розмовному клубу в Арт-коворкінгу учасники об’єднувались для спільних заходів, обмінювались рекомендаціями і важливою інформацією щодо вакансій і надавали рекомендації при працевлаштуванні. Для багатьох така психологічна підтримка стала дуже значущою.

Олена, переселенка з Луганської області, відвідала понад 10 зустрічей психологічного блоку:

“Для мене дуже важливим було кожне відвідування простору, дуже позитивного, з цікавими заходами, приємними людьми, після яких я відчувала, що починаю оживати, перестаю просто переховуватись, рятуватись від війни, починаю просто жити своє життя в іншому місці та приємному оточенні.”

Адміністративна команда ГО “Шифт” запрошує охочих надалі користуватися обладнанням в Арт-коворкінгу. Для цього необхідно  попередньо забронювати час з понеділка по суботу. Слідкуйте за новинами, підписавшись на сторінку ГО “Шифт” у Фейсбук.

Якщо ви хочете запустити свій креативний стартап, скористатись обладнанням, наявним в Арт-коворкінгу, пишіть на сторінку в Інстаграм.