У Баштанці представили фільм про місто та його жителів “Баштанка. Місто козацької звитяги”

18 Травня 2023

У Баштанці Миколаївської області відбулася прем’єра документального фільму “Баштанка. Місто козацької звитяги”, який розповідає про місто та його жителів під час повномасштабної війни.

Фільм зняли за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” у межах всеукраїнського проєкту “Міста та їхні герої”, метою якого є показати героїзм українського народу і трансформацію звичайної людини у героя. У межах проєкту по всій Україні проходять покази документальних фільмів про українські міста та їхніх мешканців, а також тематична фотовиставка з роботами провідних українських фотографів.

  

Минулого тижня проєкт “Міста та їхні герої” стартував саме в Баштанці. Протягом тижня тут діяла фотовиставка світлин, зроблених у різних містах України, постраждалих від російського вторгнення – пейзажі міст та фото окремих об’єктів, а також фото мешканців міст, які відіграли важливу роль у захисті свого краю від російських загарбників. На виставці в Баштанці можна було побачити роботи провідних українських фотографів, серед яких, зокрема, Владислав Содель, Валентин Кузан, Арсеній Герасименко, Роман Пашковський, Олег Тоцький, Ігор Тишенко.

А 13 травня в Баштанці презентували документальний фільм “Баштанка. Місто козацької звитяги”, який знімали в місті восени минулого року. У фільмі міський голова Баштанки Олександр Береговий розповідає про те, як вистояла Баштанка та як 100 баштанців змогли змінити хід бойових подій всієї війни на південному напрямку у свій період часу.

     

Героями проєкту “Міста та їхні герої” з Баштанки стали, зокрема:

Віталій Бутучел – пастор місцевої протестантської церкви, який у приміщенні церкви створив прихисток для постраждалих, забезпечуючи їх харчуванням та ночівлею, допомагав місцевій владі здійснювати евакуацію постраждалих, надав харчування захисникам.

Дмитро Чорний та Олександр Бабін – лікарі Баштанської лікарні, які врятували не одне життя військових і цивільних людей, попри руйнування у медзакладі.

Ганна Зюзько – пенсіонерка, депутатка і співробітниця міської ради, яка волонтерить з 2014 року, неодноразово відвідувала наших захисників на Сході і вже понад рік опікується вразливими верствами населення.

Інна Гомерська – секретарка міської ради, яка з першого дня великої війни координує роботу гуманітарного штабу та опікується допомогою як населення громади, так і наших захисників.

Олександр Коврига – очільник Явкинського старостинського округу. 1 березня він та його односельчани голіруч зупинили  колону техніки російських окупантів, тим самим вигравши час для підготовки оборони Баштанки.

Олександр Васильєв – заступник міського голови, який із 24 лютого займається забезпеченням військовослужбовців усім необхідним у межах можливостей громади.

Сергій Федорко – директор комунального підприємства “Добробут” міста Баштанка, який із першого дня повномасштабної війни вступив до добровольчої організації по обороні міста та забезпечував гуманітарні потеби містян.

Проєкт “Міста та їхні герої” їде Україною далі – 20 травня документальний фільм “Охтирка. Місце сили” буде показаний в Охтирці Сумської області, де протягом тижня діятиме також фотовиставка. Після Охтирки проєкт покажуть у Харкові, Миколаєві, Чернігові, Іванкові, Києві та Львові.

Більше про “Міста та їхні герої” на сайті проєкту та на сторінках у соцмережах.