“У БІЗНЕСІ ПОТРІБНО СТАВИТИСЯ ДО ПОТРЕБ КЛІЄНТА, ЯК ДО СВОЇХ” – ДИРЕКТОРКА ІТ-КОМПАНІЇ З ДОНЕЧЧИНИ

22 Серпня 2022

Світлана Панова очолює товариство з обмеженою відповідальністю “А – Софт Про” під брендом “Ареал” з Краматорська з 2014 року. До цього жінка працювала у готельному бізнесі у Криму. Втім вирішила змінити фах та напрямок розвитку.

“Якщо ти можеш організувати кількох людей та мотивувати їх – неважливо, який це бізнес. Бізнес-процеси у різних галузях дуже схожі. Тому мені нескладно було змінити та опанувати новий вектор розвитку”, – говорить співвласниця та директорка компанії Світлана Панова.

З 2014 до 2022 року під керівництвом Світлани компанія зросла у кількості працівників, клієнтів стало більше у 20 разів. Цьому сприяли нетворкінг та просування на ринку серед бізнесу Донецької області.
До 24 лютого у компанії працювали 26 людей, більшість з них – ІТ-фахівці. “Ареал” входить до громадської спілки “Східноукраїнський ІТ-кластер”, яка була створена у 2020 році за сприяння Проєкту “Економічна підтримка Східної України”.
Компанія займається розробкою програмного забезпечення для бухгалтерів, написання програм для підприємств житлово-комунальної сфери та розробкою різних додатків. Їх клієнти – підприємства бюджетної, комунальної сфери, сфери охоронного бізнесу Донецької, Луганської, Харківської областей. Наприклад, у Краматорську “Ареал” розробив єдину квитанцію, за якою містяни сплачували комунальні послуги – усім було зручно. Також компанія обслуговувала усі домофони сходу України – від Харкова до Дніпра та Полтави, співпрацювала з Донецькою облдержадміністрацією.
З Краматорська підприємство у квітні релокувалося до Львова. Їхати на нове місце погодилися не усі. Зараз у компанії 12 працівників, ще стільки ж залишили Україну та працюють зараз в іноземних компаніях. У Львові орендували квартиру, яка стала офісом для переселенців з Донеччини.

“Ми зацікавлені у створенні нової потужної команди, яка буде просувати наші продукти на ринку. Раніше клієнти довіряли бренду, зараз довіряють людям, команді, яка створює певний продукт, тому мати добру команду – надзвичайно важливо”, – каже пані Світлана про важливість команди.

Нова розробка краматорських ІТ-фахівців – софт для бухгалтерського обліку “Ареал-облік”. Його можна встановити на комп’ютер, фахівці компанії розробника допоможуть перенести базу даних, яка була напрацьована у клієнта раніше та консультуватимуть компанію.

“Ми – єдині, хто в Україні допомагає клієнтам не лише встановити нашу програму, а й перенести базу даних за багато років. Зазвичай інші ІТ-компанії не роблять цього, ми підтримуємо своїх клієнтів, ставимося до їх потреб, як до своїх – лише так можна побудувати якісний сервіс. Цю розробку “Ареал-облік” ми пропонуємо придбати за 1 гривню, щоб клієнти могли оцінити її перевагу та відмовитися від розповсюдженого російського продукту 1С. Я маю досвід бухгалтерської роботи і часто приміряю на себе продукт – чи буде зручно ним користуватися”,- ділиться пані Світлана.

70% клієнтів “Ареала” теж виїхали з Донеччини і зараз працюють у різних областях України, третина залишається у небезпечному регіоні, де щодня обстріли та руйнування, з ними ІТ-фахівці підтримують зв’язок. Тож компанія-переселенець потребує залучення нових партнерів. Знайти клієнтів у новому бізнес-середовищі доволі складно, але “Ареал” не опускає руки і активно бере участь в ІТ-конференціях, знайомиться з місцевим приватним бізнесом, комунальними підприємствами та державними організаціями. Зараз фахівці розробляють програму для військторгу, яка покращить та полегшить комунікацію з клієнтами. Також Світлана Панова як учасниця жіночої мережі Жінки у бізнесі і технологіях запрошує до співпраці жінок-підприємниць.
У тому, що “Ареал” повернеться додому, пані Світлана вірить, адже у Краматорську, за її словами, залишилася її душа.