У львові завершилася школа профорієнтації для студентів

Розвиток трудового потенціалу
15 Травня 2024

2 травня у Львові за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”  (Проєкт USAID) благодійна організація “Українська студентська ліга” (УСЛ) в рамках проєкту “Ресурс” завершила четверту хвилю Школи профорієнтації для студентства. Це навчання організували для студентів вищих та професійно-технічних закладів Львова, аби розвинути їх спроможності у пошуку роботи, покращити комунікаційні навички та допомогти працевлаштуватися у компаніях-партнерах.  

 За час цього проєкту, який триває з липня 2023 року, 246 студентів здобули навички лідерства, командної роботи, тайм-менеджменту та ведення переговорів. Під час Школи студенти отримували також менторську підтримку та могли обрати компанію для стажування, деякі з учасників отримали роботу у компаніях, де проходили стажування.

Кожна хвиля Школи профорієнтації включала вступну сесію, профорієнтаційне тестування, сесії з лідерства, командної роботи, тайм-менеджменту, техніки переговорів, персонального брендингу, публічних виступів, написання резюме, поведінки на співбесіді, пошуку в Інтернеті роботи, навчальні екскурсії в компаніях (вступ до готельно-ресторанного бізнесу, ІТ-бізнесу, медіабізнесу та маркетингу), а також підсумкове заняття. УСЛ уклала меморандуми про співпрацю із львівськими компаніями, щоб забезпечити студентам стажування з можливістю подальшого працевлаштування. Наразі 60 з них вже пройшли стажування, ще 60 студентів отримають такий досвід. 24 студенти Школи профорієнтації вже працевлаштовані. 

Заступниця директора Проєкту USAID Кірстен Пфайффер, вітаючи учасників Школи із завершенням цього курсу, побажала молодим людям подальшого розвитку на шляху до кар’єрного зростання:  

“Коли я знаходилася на схожому етапі свого навчання та кар’єри, один професор сказав мені: «Перестаньте хвилюватися про те, який наступний вибір Ви робите. Сядьте за стіл, спробуйте щось – поки ви не сядете за стіл, ви не дізнаєтесь, як це – працювати в цій галузі або в цій компанії – навіть якщо це не довгострокова робота для вас, це дасть вам розуміння ваших наступних кроків і вашого наступного вибору”. Бажаю Вам продовжувати рухатися вперед, знаходити рішення для нових викликів та інвестувати у своє майбутнє. Коли ви розпочинаєте стажування, скористайтеся можливістю вчитися, розвиватися та зробити свій внесок в економіку України у відповідальний та ефективний спосіб”. 

“Для мене це був заклик не боятися пробувати себе в різних сферах, на різних посадах і просто не зупинятись. Я отримав доволі непогану мотивацію. Дякую організаторам цього курсу, що даєте нам, студентам, можливість відвідувати такі заходи і рухатись у правильному напрямку“, – поділився враженнями учасник курсу, студент Львівського національного університету імені Івана Франка  Андрій Колодій. 

Анастасія Троць, випускниця 3-ї хвилі Школи профорієнтації, студентка Львівського фахового коледжу індустрії моди Київського національного університету технології та дизайну та Національного університету «Львівська політехніка», яка долучилася до стажування в УСЛ в якості асистенки, ділиться власними враженнями від участі у проєкті: 

“Участь у проєкті “Ресурс” мала велике значення для мене: я отримала важливу інформацію про сфери пошуку роботи та кар’єрного розвитку, розширила свої знання та навички. Після участі в прокті “Ресурс” я пройшла стажуватися в команді УСЛ. Це стало для мене цінним досвідом, адже я змогла застосувати на практиці знання та навички, отримані під час проєкту“.