У Маріуполя є перспективи розвитку ІТ, – учасники MRPL IT Weekend

Інформаційні технології
20 Серпня 2021
У Маріуполі відбувся форум MRPL IT Weekend

18-19 вересня у Маріуполі відбувся форум MRPL IT Weekend. Захід зібрав близько 300 представників ІТ-компаній Сходу України, Києва, Миколаєва. Організатори форуму – Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України”, Маріупольський ІТ-кластер, Маріупольська міська рада.

18 вересня, у перший день заходу, спікери міжнародних та українських ІТ-компаній обговорювали перспективи розвитку IT-галузі Східної України та виклики для ІT-бізнесу, тенденції розвитку галузі, лідогенерацію, утворення команд та корпоративну культуру. Також ділилися досвідом створення стартапів та формування екосистем.

Вітаючи учасників форуму, заступник керівника Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”  говорив про зміни, які сьогодні є в ІТ-секторі Маріуполя. Завдяки створенню ІТ-екосистеми економіка регіону поступово змінюється з промислової на інноваційну.

Заступник Маріупольського міського голови Сергій Орлов згадав, яким була ІТ-галузь у місті п’ять років тому. “Щороку ІТ-сфера потужно розвивається. Люди, які сьогодні присутні на форумі, щодня створюють нову екононіку міста, завдяки цій спільноті ми бачимо, що у Маріуполя є потужні перспективи розвитку ІТ”, – зазначив Сергій Орлов.

Виконавча директорка 1991 Open Data Incubator розмірковувала директорка про драйвери ІТ-майбутнього та жіноче лідерство в ІТ.

“Що нас чекає у найближчі роки? Тренди 2025 – це потужний розвиток мобільних додатків, персоналізація, безпека та приватність, нові потреби бізнесу, ринки, що розвиваються, стартапи без коду. Мова і про внутрішні трансформації бізнесу, і про вплив ІТ на екосистему регіону”, – сказала директорка.

HR-директорка компанії Parimatch Ukraine Tech Тетяна Давидова розповіла про зміни у корпоративній культурі за останні роки. Зараз все більше компаній говорить про цінності та їх використання задля досягнення більшого впливу у бізнесі. За її словами, критичні цінності прищеплюються з дитинства, їх не можна змінити.

“Ми завжди шукаємо своїх людей саме за схожими цінностями. Цінності – це основа ухвалення рішень, коли немає алгоритму. Якщо ваші цінності та компанії, де ви працюєте, збігаються, ви – ідеальна пара”, – зазначила Тетяна Давидова.

Досвідом створення стартапу за 60 днів поділився Матвій Василенко. Його команда розробила додаток “Vahta”, який допомагає контролювати відвідуваність працівників та клієнтів, відстежує ефективність роботи та продуктивність.

“Якщо ви коли-небудь мріяли про власну справу, не варто боятися спробувати свої сили. Головне – це бажання: маючи його можна знайти “болі клієнта”, зібрати команду та почати розробку”, – вважає стартапер Матвій Василенко.

Під час форуму учасники могли поспілкуватися з представниками ІТ-компаній, налагодити бізнес-стосунки.

“Я бачу, як за останні кілька років Маріуполь змінюється – тут комфортно та затишно. Дуже позитивна атмосфера, яка може стати поштовхом для розвитку ІТ-сфери у місті. Такі заходи допомагають молоді повірити у свої сили. Багато молодих людей працюють на аутсорсингу на компанії за кордоном, а такі заходи допомагають місцевим компаніям заявити про себе та підшукати талановитих працівників вдома, у своєму місті”, – поділився враження від форуму Іван Шаульський – співзасновник “UkrTech.Info”.

19 вересня у “Beetroot Academy Mariupol” відбувся другий день форуму. Маріупольські ІТ-компанії розповідали про себе, розвиток ІТ у місті, запрошували на роботу, навчання та до співпраці.