Український бізнес може отримати менторську підтримку від експертів світового рівня

15 Травня 2023
Понад 60 підприємців долучилися 11 травня до 13-того інформаційно-діалогового майданчика “Допомога бізнесу в умовах війни: релокація та відновлення”.

Спікер заходу – представник Служби старших експертів Фонду німецької економіки з міжнародного співробітництва Олексій Назаренко розповів, які консультації та менторську підтримку надає його організація бізнесу в умовах війни. Це провідна німецька організація, яка об’єднує досвідчених професіоналів і допомагає українським компаніям в питаннях технологій, інвестицій, маркетингу та розвитку. Щороку організація виконує 2000 проєктів по усьому світу, доля України – 100 проєктів на рік. Зараз через війну готові розглядати заявки від українського бізнесу в необмеженій кількості. Українські підприємці зможуть отримати доступ до експертів світового рівня, які допомагають як мікробізнесу, так і корпораціям.

Будь-яке підприємство з України (крім оборонної, хімічної галузі та старпапів) може звернутися до організації за наданням консультаційної допомоги. Експерти понад 500 професій можуть надати фахові консультації. Частину послуг експерти надають онлайн, частину – офлайн, якщо того потребує запит бізнесу. Усі консультації – безкоштовні.
“Щоб отримати консультацію, треба заповнити заявку та описати проблему, яку бізнес хоче вирішити. Процес пошуку експертів може тривати від двох тижнів до двох місяців. Наприклад, бізнес хоче вийти на новий ринок у Європі, такого експерта можуть запропонувати за два дні. Якщо бізнесу потрібно оптимізувати технічний процес на виробництві на унікальному верстаті, пошук експерта може забрати більше часу. Деякі бізнеси потребують кількох менторів одночасно, тоді вони працюють у кооперації, аби максимально задовольнити запит підприємця”, – сказав Олексій.
Подати заявку на отримання консультацій від Служби старших експертів можна, написавши на електронну пошту: biloylianna@gmail.com
Підприємці, які раніше отримали консультації, поділилися досвідом співпраці зі Службою старших експертів.
Як консультації допомогли Херсонському обласному онкологічному диспансеру покращити умови для пацієнтів та персоналу розповіла директорка закладу Ірина Cокур.

Директор Одеського етнопарку “Нью Васюки” Василь Волошинов розповів, як робота із менторами Служби допомогла розширити готельний бізнес та залучити більше клієнтів до відвідування парку.

Під час заходу учасники питали про перелік експертів, як отримати менторську допомогу за кількома напрямками, скільки разів можна звертатися, про можливість долучитися до Служби, отримати консультацію українцям у Німеччині.
Захід відбувся за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” та Reform Support Team Mineconomy.