Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) доставив приватному підприємству (ПП) «Фенікс Агро» ваги для зважування автомобільного транспорту із зерном. Ваги будуть використовувати на потужностях компанії у Черкаській області. Зараз на підприємстві роблять бетонний фундамент – основу-майданчик для встановлення ваг. Планують завершити ці роботи до кінця січня 2024 року. Тоді зможуть використовувати ваги.
«Для забезпечення безперервного та ефективного процесу приймання, накопичення та відвантаження зерна в процесі перевалки зерна на нашому підприємстві потрібні потужні ваги. До цього моменту у нас не було ваг, придатних для зважування автомобілів із зерном. Підприємство орендувало ваги у компаній-партнерів, на це витрачали час (бо до ваг потрібно було їхати), пальне та гроші на оплату цих послуг. Нові ваги дозволять нам належним чином організувати приймання, накопичення і відвантаження зерна зі складів, що використовує компанія на великі автомобілі-зерновози, в тому числі й напряму на експорт. Після встановлення автоваг ми зможемо зважувати до 750 тонн зерна в день», – розповів виконавчий директор ПП «Фенікс Агро» Олександр Тетянко.
ПП «Фенікс Агро» працює з 2010 року як спеціалізований трейдер та постачальник, що обслуговує велику агроспільноту фермерів, об’єднаних в Перший український аграрний кооператив (ПУСК), сукупний земельний банк якого складає понад 200 тис. гектарів. Кооператив об’єднує 74 фермери в центральних та західних областях України. Штат компанії ПП «Фенікс Агро» становить понад 120 співробітників.
З 2020 року компанія почала продавати зернові культури на експорт. У першу чергу продають сільськогосподарську продукцію кооперативу – кукурудзу, пшеницю, рапс, соняшник. Підприємство швидко нарощує експорт зерна, а також поставляє кормову сировину і пальне для агропартнерів. З березня 2022 року підприємство розпочало активну експортну діяльність і реалізувало майже 16 тис. тонн агропродукції на експорт. За неповний 2023 рік обсяги експорту зросли до 80 тис. тонн. Підприємство планує надалі нарощувати обсяги експорту.
Закупівля обладнання відбувається в рамках Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні (АГРІ-Україна), яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку, для пом’якшення глобальної продовольчої кризи, що загострилася через жорстоку війну росії проти України.