В грудні відбувся круглий стіл «Актуальні проблеми професійної кваліфікації соціальних працівників і психологів у супроводі ветеранів війни». Захід організували Міжнародне агентство професійних кваліфікацій та Київський міський центр допомоги учасникам АТО у рамках проєкту «Розвиток трудового потенціалу», який реалізує ГО «Міжнародна фундація розвитку» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».
До участі у круглому столі долучились представники соціальних установ, громадських організацій міста Києва, центральних органів влади, фахівці, що опікуються проблемами переходу громадян від військової служби до цивільного життя. Під час заходу підбивали підсумки навчання, яке тривало впродовж трьох місяців.
З 1 вересня по 24 листопада Міжнародне агентство професійних кваліфікацій у рамках проєкту “Розвиток трудового потенціалу для України” підтвердило професійну кваліфікацію 202 фахівців: із соціальної роботи – 130, практичних психологів – 72. Вони пройшли перенавчання, оцінювання та присвоєння професійних кваліфікацій. В умовах воєнного та повоєнного стану ці навички допоможуть ветеранам та демобілізованим захисникам отримати якісний супровід у соціальній сфері.
«У воєнний та післявоєнний час населення України, зокрема ветерани війни та їх сім’ї, потребують ефективної підтримки якості свого життя, особливо психосоціального здоров’я. Тож Міжнародне агентство професійних кваліфікацій отримало суспільний запит на підвищення кваліфікації фахівців соціальної роботи та психологів. Наразі ці спеціалісти часто здобувають нові компетентності на робочому місці, зокрема, через неформальну та інформальну освіту, тобто самоосвіту. Нове законодавство дозволяє у таких випадках оцінювати та присвоювати професійну кваліфікацію через уповноважені державою кваліфікаційні центри. Таким чином, в рамках Проєкту USAID «Розвиток трудового потенціалу для України» кваліфікаційні центри у сфері соціальної роботи та психології нашого Агентства здійснили навчання відповідно до нових професійних стандартів та присвоїли кваліфікації «Фахівець із соціальної роботи» та «Практичний психолог соціальної сфери» 202 громадянам України відповідно до вимог ринку праці», – каже Андрій Шевцов – доктор педагогічних наук, професор, директор Міжнародного агентства професійних кваліфікацій,
Програма навчання передбачала лекційні та практичні заняття, тестування, екзамен та присвоєння кваліфікацій. Сертифікат дає право працювати у соціальній сфері на посадах психолога та соціального працівника.
«Вдячна за можливість здобути нові знання, підвищити кваліфікацію та отримати сертифікат, що надає перспективу рухатись далі в роботі. Для мене дуже важливі покращення допомоги людям, надання підтримки колегам, тому проєкт, що реально забезпечує професійне зростання, вважаю дуже цінним для себе», – ділиться соціальний працівник Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району Києва Валентина Макаренко.
У рамках проєкту “Розвиток трудового потенціалу для України” до червня 2024 року планується навчити або підвищити кваліфікацію для 2000 працівників з різних сфер та покращити м’які навички ще для майже 1000 жителів України.