В Україні розпочалося навчання кейс-менеджерів, які працюватимуть із ветеранами та ветеранками

12 Травня 2023

Участь у першій групі беруть 30 представників та представниць із Хмельницької області, які надалі працюватимуть у своїх громадах, надаючи ветеранам соціальні послуги. Навчання кожної групи триватиме 6 днів. За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” навчання проводить громадська організація “Простір можливостей”.

Під час тренінгів говоритимуть про потреби та проблеми ветерана, можливості для ветеранів на рівні громад, цілий блок психологічних особливостей комунікації та скринінгу проблем та потреб ветерана, освітні можливості, блок по медичному забезпеченню та реабілітації, соціальні послуги для ветеранів та ветеранок, робота з родинами, ведення кейс-менеджменту, ветеранське підприємництво.

Навчання ветеранських кейс менеджерів відбувається за затвердженою Міністерством соціальної політики України програмою. Тобто навчальний курс “Система підтримки та супроводу ветеранів/ветеранок у громадах із застосуванням кейс-менеджменту” вийшов на загальнонаціональний рівень.

“Ветеранський кейс-менеджер – це фахівець, який має максимально спростити життя ветерана в громаді, надавши йому всю повноту інформації щодо алгоритму дій на шляху до реінтеграції. Від того, наскільки такий фахівець буде ефективним – залежить, чи зможемо ми повно використати людський потенціал ветеранів, чи втратимо його. І не важливо, як в результаті цей фахівець буде називатися. Головне, щоби він виконував ці функції та працював, використовуючи інструменти кейс-менеджменту. Саме тому ми розробили нашу навчальну програму з урахуванням практичного досвіду роботи тренерської команди як у сфері ветеранських політик, так і соціальних. Тішить, що запит від суспільства, громад є на таких фахівців і наше завдання сьогодні – підготувати якомога більше кейс-менеджерів, які почнуть працювати вже, не чекаючи демобілізації. Адже не забуваємо, що є родини, які чекають і потребують підтримки, а також є поранені, які вже повертаються і які заслуговують на адекватне ставлення з боку суспільства”, – каже Оксана Коляда, директорка проєктів ГО “Простір можливостей”.

Триватиме проєкт до кінця року і передбачає навчання як ветеранських кейс-менеджерів, так і тренерських команд, які зможуть працювати в регіонах. Це дасть можливість охопити ще більшу кількість тих, хто потенційно зможе працювати кейс-менеджером.

Нагадаємо, у лютому Проєкт USAID підписав меморандум про співпрацю із Міністерством соціальної політики та ГО “Простір можливостей”. Тоді провели пілотний курс із підготовки кейс-менеджерів у громадах, у якому брали участь три області: Львівська, Рівненська, Хмельницька. 30 фахівців, які пройшли навчання, вже працюють у соціальній сфері регіонів або плануються призначення цих людей у новостворені підрозділи по роботі з ветеранами та ветеранками.