У жовтні за сприяння Проєкт USAID “Економічна підтримка України” на базі Південного кваліфікаційного центру (Одеса) розпочались безкоштовні курси для працівників агро та виробничих компаній. Це навчання відбувається в рамках проєкту «Розвиток трудового потенціалу», що реалізує Міжнародна Фундація Розвитку.
Всього за 2 курсами отримують підвищення кваліфікації 30 представників сільськогосподарських підприємств: «Україна-2010», «Сервіг», «Чорноморець» за спеціальностями тракторист-машиніст та слюсар з обслуговування сільськогосподарської техніки.
Здобуті навички дозволять працівникам розпочати роботу на новій техніці, виконати самостійно нескладні ремонтні роботи та самостійно обслуговувати сільськогосподарську техніку під час виконання польових робіт.
Також ще на двох підприємствах наразі проходять курси підвищення кваліфікації працівників. 15 електрогазозварників з Одеського припортового заводу та 13 зварників з Еверласту впродовж місяця навчаться виявляти та усувати недоліки у роботі устаткування та апаратури, зварювати метал при виконанні ремонтних робіт металоконструкцій і обладнання, робити наплавлення простих і середньої складності деталей та вузлів, автоматичне зварювання відповідальних складних будівельних і технологічних конструкцій, які працюють у складних умовах, обробляти зварні шви в процесі та після зварювання, перевіряти якість та усувати дефекти.
«Південний кваліфікаційний центр отримав 32 заявки від компаній, які хочуть підвищити кваліфікацію своїх працівників. З них ми відібрали 12 заявок, частина з яких – це компанії-агроекспортери. З листопада почнуть навчання 25 працівників державного підприємства «Адміністрація морських портів України». Отримані навички допоможуть компаніям стати більш конкурентоспроможними на ринку України або створити нові робочі місця. Під час війни ми бачимо, що роботодавцям потрібні кваліфіковані кадри вже сьогодні. Однак, вони не мають вільних ресурсів для організації навчання. Тому допомога міжнародних партнерів у поєднанні з досвідом спеціалістів провідних підприємств області дозволяє бізнесу бути більш конкурентним та позитивно впливає на економіку України в цілому», – розповів директор Південного кваліфікаційного центру Ігор Дубчак.
За проєктом «Розвиток трудового потенціалу» до червня 2024 року планується навчити понад 2 000 людей, з них більшість – представники робітничих кваліфікацій, що мають попит на робочих місцях – слюсарі, електрозварники, електромонтери, стропальники, працівники елеваторів та інших професій.
«Виробнича галузь, зокрема сільське господарство, потребує робочих спеціальностей, з них – трактористи та слюсарі – професії, що мають найбільший попит» – говорить Анастасія Барцицька – керівниця проєкту, який реалізує ГО «Розвиток трудового потенціалу». – «Ми отримали запит від агрокомпаній на навчання трактористів, перелік компаній постійно поповнюється, бачимо, що є великий попит на навчання кадрів».