ВІДБУЛАСЯ ДРУГА ОНЛАЙН-МАЙСТЕРНЯ ДЛЯ БІЗНЕСУ З ПОШУКУ ГРАНТІВ ТА ЗАПОВНЕННЯ ГРАНТОВИХ ЗАЯВОК

26 Квітня 2023
21 квітня відбулася друга онлайн-майстерня для бізнесу з пошуку грантів та заповнення грантових заявок. До заходу долучилися понад 90 учасників – представників бізнесу, торгово-промислових палат. Ця майстерня відбулася в рамках інформаційно-діалогового майданчика “Допомога бізнесу в умовах війни: релокація та відновлення”, який є спільною ініціативою Команди підтримки реформ Міністерства економіки України та Проєкту USAID “Економічна підтримка України”.
Спікерка заходу, консультантка Проєкту USAID Надія Єременко розповіла про грантовий еКалендар та актуальні гранти для бізнесу. Крім державних та міжнародних грантових програм, також є регіональні програми підтримки бізнесу, зокрема ваучери на оренду нерухомості, інновації, придбання генераторів.
“Гранти – додаткова можливість для розвитку або відновлення бізнесу. Їх можна шукати на кількох ресурсах. Задля зручності підприємців наша команда створила еКалендар, де зібрала державні та гранти від донорів. Календарем зручно користуватися у смартфоні”, – сказала пані Єременко.
Спеціаліст департаменту міграції та сталого розвитку Міжнародної організації з міграції (МОМ) Михайло Додурич розповів про грантову підтримку, яку можуть отримати бізнес та стартапи у 2023 році від МОМ.
“Моя порада – читати уважно умови заявки, готувати якісні заявки та презентації, постійно тримати бізнес-план під рукою, спілкуватися з координатором програми, використовувати гроші прозоро та відповідально”, – сказав Михайло Додурич.
Учасники питали, чи можна повторно подавати заявки на грант від МОМ, брати на роботу людей за кордоном, чи може фермер подавати заявку, якщо у нього немає найманих працівників, чи може подавати заявку громадська організація, торгово-промислова палата, чи можна працевлаштовувати рідних за грантом.
Спікерка заходу, консультантка Проєкту з підготовки бізнес-заявок USAID Ірина Фіщук розповіла про грантову програму підтримки ветеранів та їхніх родин. Зокрема, заявки можуть подавати як діючі підприємці, так і ті, хто має лише ідею створення бізнесу.
“За цим грантом ветерани або члени їх родин можуть купити обладнання, сировину, тварин, саджанців, придбати франшизу, оплатити оренду, інші послуги для втілення гранту – це дуже зручно як для діючого бізнесу, так і для нових підприємців. Впродовж трьох років заявник буде під моніторингом, має подавати звітність про створені робочі місця тощо”, – сказала пані Фіщук.
Спікерка радила відповідально ставитися до підготовки заявок, “проживати” кожен її етап, щоразу аналізувати цифри, які вказує підприємець, готуватися до співбесіди.
Учасники майстерні отримали відповіді на питання, пов’язані із заповненням грантових заявок, взяли участь у практикумі “Шлях грантера” та проаналізували етапи заповнення заявки.
Наступний інформаційно-діалоговий майданчик “Допомога бізнесу в умовах війни: релокація та відновлення” відбудеться 11 травня. На ньому говоритимуть про те, як український бізнес може безкоштовно, відповідно до свого запиту отримати допомогу консультанта Служби старших експертів – провідної німецької організації, яка об’єднує досвідчених професіоналів і допомагає українським компаніям в питаннях технології, інвестицій, маркетингу та інше.