Як Мости економічного розвитку допомагають розвивати бізнес

26 Травня 2023

За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» в межах ініціативи «Мости економічного розвитку» надає безкоштовні консультації «Швидкий старт» для підприємців, які релокували свій бізнес у Вінницьку, Рівненську, Тернопільську, Хмельницьку та Черкаську області.

Таку консультацію отримали представники науково-виробничої компанії «Глобус».

Підприємство є виробником продуктів з натуральних компонентів для тваринництва, також препаратів для здоров’я та гігієни людей. Торік компанія релокувала свій бізнес із Харкова до Могилева-Подільського. Власне, частково переїхали до Вінницької області вони ще у 2014 році, а під час повномасштабного вторгнення перемістились остаточно.

Основний продукт, який пропонують зараз – це абсорбент, що стане у нагоді, якщо немає можливості мити ноги, прати шкарпетки, або для профілактики грибка. За словами представників компанії, цей продукт найкращий в Україні, аналоги використовують у США. Отже, наразі основними напрямками діяльності  компанії є виробництво препаратів для гігієни та здоров’я, агробізнес і виробництво добрив.

«Релокувавши бізнес, наша компанія зіткнулася з проблемами щодо просування продукції, зокрема, продукту «Сушкар» – абсорбента для використання всередині взуття, який запобігає захворюванням стопи. Знайти розв’язання проблеми допоміг експерт в межах безкоштовних консультацій «Швидкий старт», – розповідає комерційна директорка компанії Яна Яненко.

Під час однієї з консультацій залучений експерт з маркетингу, промоції та SMM Олег Горобець, ознайомившись із поточним просуванням та організацією продажів компанії, виявив, що основною перешкодою для успішних продажів є відсутність цього засобу в переліку державних закупівель та те, що потенційні покупці не знають про існування такого продукту.

Експерт порадив зробити основний фокус у просуванні зробити на організаціях з медичною спеціалізацією. Для цього провести зустрічі, презентувати продукт, показати досвід використання на конкретних прикладах. Також просувати «Сушкар» у медіа, зокрема розповідати про  проблеми захворювань стопи та про наявність ефективного вітчизняного засобу, який може розв’язувати проблему.

У компанії вже почали втілювати ці рекомендації. Зокрема, провели низку зустрічей з профільними організаціями (аптеками, лікарнями), яким презентували продукт, виробники вже мають попередні домовленості на замовлення продукту.

Нагадаємо, Ініціатива «Мости економічного розвитку» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» триває з грудня 2022 року. Вона передбачає надання консультацій релокованому бізнесу з маркетингу, юридичних питань, бухгалтерських послуг, відновлення ланцюгів збуту та постачання, можливостей отримання грантової допомоги, управління персоналом, набору персоналу, пошуку приміщень та локацій, промоції, маркетингу, SMM. Наразі консультації вже отримали 42 підприємці.

Підпишись на Newsletter

Хочеш отримувати новини?