За підтримки Проєкту USAID розпочато ремонт дорожнього покриття та роботи з благоустрою на пріоритетних автомобільних пунктах перетину кордону 

Модернізація пунктів перетину кордону
11 Березня 2024

Субпідрядники Проєкту USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) розпочали ремонт дорожнього покриття та інші роботи з благоустрою на одному з ключових автомобільних пунктів перетину кордону (ППК) у Волинській області, що межує з Польщею. Впродовж березня розпочнуться роботи на двох ППК у Закарпатській області та одному у Чернівецькій області на кордонах з Угорщиною, Словаччиною та Румунією. Роботи включають ремонт пошкодженого дорожнього покриття, зливної каналізації та навісів, фарбування шлагбаумів та металевих конструкцій та огороджень, нанесення дорожньої розмітки. 

На початку цього року, на чотирьох пріоритетних пунктах перетину кордону Проєкт USAID частково замінив старі модульні будівлі, частина яких буде використовуватися як офіси для співробітників Державних митної та прикордонної служб України. Завершено заміну дорожніх знаків, встановлення воднонабірних барикад та контейнерів для сортування сміття, на частині ППК встановлені товарині ваги для пришвидшення митних процедур.  

 

Діяльність Проєкту USAID спрямована на поліпшення інфраструктури пунктів перетину кордону, для забезпечення стабільної та високоефективної роботи ППК. Покращення умов проходження кордону та функціональності позитивно вплине на загальне враження від перебування на ППК, зокрема, зможе покращити досвід проходження кордону, як водіїв, так і компаній, які займаються міжнародною торгівлею. 

Довідково: У 2023-2026 роках USAID у рамках Проєкту «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) виділить 115 мільйонів доларів США на підтримку Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), “Укрзалізниці” (УЗ) та Державної митної служби з метою модернізації пунктів перетину кордону (ППК) для покращення логістики перевезень вантажів, збільшення обсягів торгівлі та експорту зернових.