За сприяння Проєкту USAID працівники Укрзалізниці пройшли кайдзен-тренінг з покращення виробничих процесів

Розвиток трудового потенціалу
06 Червня 2024

У Києві 22 представники вагоноремонтних заводів Укрзалізниці  взяли участь у кайдзен-навчанні – практичному тренінгу, спрямованому на оптимізацію та покращення виробничих процесів.

Таке навчання на запит Укрзалізниці провів Лін Інститут України в рамках проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України» громадської організації «Міжнародна фундація розвитку» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Тренінг проходив на дільниці ремонтно-комплектувального цеху, де учасники визначали втрати у часі та ресурсах на місцях і тестували ідеї з покращення процесів. Робота проходила у групах на різних позиціях дільниці – механічна обробка деталей, свердління та ремонт. Попередньо учасники навчання пройшли онлайн-курс Lean Yellow Belt Basic.

Володимир Романенко, керівник ремонтно-комплектувального цеху:

«Є певний термін на ремонт вагону. Пришвидшення процесів на нашій ділянці зменшить період простою вагона, відповідно, він буде більше задіяний у перевезенні вантажів, у тому числі зернових. Деякі зауваження, які я почув сьогодні, доволі просто реалізувати, вони зекономлять час, ми зможемо їх втілити».

Сергій Комбер’янов, президент Лін Інституту України зазначає:

«Ми маємо підняти продуктивність робочої сили, прибрати зайві рухи, дії, і тоді людина буде набагато продуктивніша, це допоможе утримувати наших людей на робочих місцях, зокрема, на державних підприємствах. Це може і має стати єдиною правильною відповіддю у вирішенні проблеми робочої сили – не за рахунок додаткової робочої сили, а щоб меншою кількістю робити значно більше. І при цьому це зберігатиме здоров’я працівників. У людини зменшується продуктивність під кінець робочого дня, бо  вона витрачає сили на процеси і роботу, які можна легко уникнути. Коли підсвічуєш ці речі, вирішення вбачаються легкими, при цьому не потребують вкладання грошей! Роботизація, додаткові інструменти – це дуже дорого, не всі можуть собі це дозволити. На підприємствах важливо, щоб будь-яка інвестиція робилася тільки після того, як прибирається вся неефективність. Тож ми навчаємо людей бути максимально ефективними на робочому місці, переглядаємо процеси, прибираємо зайве».

Таке навчання допоможе працівникам Укрзалізниці, які задіяні в огляді та ремонті вагонів, оптимізувати робочі процеси, пришвидшити їх та зробити більш ефективними, що у свою чергу пришвидшить підготовку вагонів для потреб агробізнесу зокрема.