12 студенток, які рік навчалися підприємництву у Грузії, презентували стартапи

11 Липня 2023

За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” учасниці програми “Save Haven” презентували свої стартапи. Впродовж року 12 українських дівчат – студенток Донецького національного технічного університету, Маріупольського державного університету, Національного університету “Львівська політехніка”, Приазовського державного технічного університету та Східноукраїнського національного університету імені В. Даля навчалися підприємництву у Грузії та опановували освітні програми з бізнесу та підприємництва Кавказького університету, Університету бізнесу та технологій і Грузинсько-Американського університету.

Участь у презентації їх підприємницьких ідей взяли представники DAI, Проєкту USAID та партнерських університетів Програми.

Марк МакКорд з DAI, звертаючись до учасниць програми, сказав, що ця програма – чудова можливість для студенток з України, які впродовж року навчалися у Грузії та розвивали свої підприємницькі навички.

Кріс Барі – керівник Програми з організації USMAC розповів про те, як втілювали програму і подякував тим компаніям та організаціям, які долучилися до її впровадження.

Програму “Save Haven” розпочали торік у липні, вона передбачала тренінги та навчання у Грузії основ підприємництву.  У вересні 2022 студентки покращували англійську у трьох університетах. У січні 2023 побачили своїх рідних, також займалися спортом та брали участь у різних культурних заходах.  Дівчата відвідали багато тренінгів, спілкувалися з менторами, підприємцями, поєднували навчання у своїх університетах та грузинських і підготували стартапи.

Стартапи студенток стосувалися вивчення англійської мови, як правильно виконати домашнє завдання школярам, створювати новий одяг шляхом переробки, виготовляти екопакети, обрати індивідуальну туристичну подорож, займатися самоосвітою та свідомо брати участь у соціально-політичному житті країни та інші.

Наприклад, студентка Приазовського державного технічного університету Уляна Твердохлібова презентувала стартап StudyСhek – це сайт та мобільний додаток, за допомогою якого команда педагогів допомагатиме школярам виконати домашні завдання та перевірить правильність їх виконання. Цей стартап Уляна почала розробляти ще у Маріуполі у 2021 році, коли пройшла навчання у Школі підприємництва Sikorsky Challenge, яке організував Проєкт USAID. Зараз студентка удосконалила свою ідею, прорахувала бізнес-модель і хоче вийти з нею на ринок.

У липні студентки повертатимуться до України, частина з них планує шукати фінансування та команду для втілення своїх бізнес-ідей.