30 представників територіальних громад Сумської області взяли участь у тренінгу на тему “Місцевий економічний розвиток в контексті відновлення”

01 Червня 2023

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” провів дводенний тренінг на тему “Місцевий економічний розвиток в контексті відновлення” для представників територіальних громад Сумської області на замовлення та за підтримки Сумської обласної військової адміністрації. Загалом у сесіях взяли участь 30 представників територіальних громад Сумської області, Департаменту економічного розвитку Сумської ОДА, громадських організацій, що займаються питаннями місцевого економічного розвитку.

Голова Сумської агенції регіонального розвитку Григорій Старіков наголосив на важливості практичного підходу до відновлення шляхом реалізації проєктів економічного розвитку, пошуку комплексів практик, які сприятимуть створенню робочих місць та поверненню жителів у громаду.

На тренінгах консультант Проєкту USAID Олег Левченко представив основні підходи до відбудови та розробки планів відновлення. Учасники ознайомилися з низкою інструментів місцевого економічного розвитку, такими як кластери, кооперативи, кредитні спілки, а також обговорили можливі проєкти в громадах та співпрацю між громадами. Доповідач наголосив на важливості розробки плану залучення коштів на відновлення та залучення місцевих громадських організацій та обласної влади до розробки таких планів економічного відновлення громад Сумської області.