Аналітичний звіт | Огляд ринку борошна

04 Жовтня 2023
Представляємо вашій увазі огляд ринку борошна підготований командою Export Booster спільно з Офіс з розвитку підприємництва та експорту, за сприяння Проєкт USAID “Економічна підтримка України”.
У цьому звіті ви знайдете статистичні дані щодо експорту до країн Європейського Союзу, обсяги українського експорту протягом останніх 5 років, приклади продукції, що продається в європейських супермаркетах тощо.
Ось декілька важливих фактів:
 У 2022 році Україна увійшла в ТОП-3 експортерів борошна до країн ЄС.
 Блокування російських портів змусило українських виробників борошна шукати нові ринки збуту, і найбільшими з них стали країни ЄС: Польща, Румунія, Хорватія, Угорщина, Словаччина, та Республіка Молдова.
Україна експортувала борошно на суму 93,4 млн доларів США та 365 тисяч тонн у 2019 році, але ці показники скоротилися до 24,2 млн доларів США та 76 тисяч тонн у 2022 році.
Варто зауважити, що обсяги експорту борошна залишаються в рази менше за експорт пшениці, який у 2022 році склав 11,2 млн тонн. Борошно є перспективним експортним продуктом для українських виробників, і ми готові ділитися деталями та аналітикою щодо можливостей в рамках цієї продуктової групи.
Повна версія аналітичного звіту доступна за посиланням — https://bit.ly/3LKD05M