Бізнес Львівщини навчається гендерної рівності у корпоративній культурі

05 Березня 2024

За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) громадська організація «Освітній центр з прав людини у Львові») з вересня 2023 року реалізує грант «Гендерне насильство на противагу економічному процвітанню».  Навчання у рамках гранту має збільшити кількість українських мікро-, малих та середніх підприємств, зокрема у Львівській області, які враховують необхідність забезпечення гендерної рівності та недискримінації у своїй роботі та попереджають і протидіють гендерно зумовленому насильству серед своїх працівників та працівниць. У листопаді – грудні 2023 року Освітній центр провів онлайн-курс «Гендерна чутливість як елемент корпоративної культури» для 20 HR- менеджерів/ок та інших фахівців/чинь з персоналу із Львівської області. Учасниці та учасники дізналися, як створити атмосферу в межах своєї організації більш чутливою, безбарʼєрною і безпечною, через впровадження внутрішніх політик. Кожен компонент курсу був ретельно розроблений, щоб забезпечити цілісне розуміння гендерних аспектів у контексті бізнес-операцій та з врахуванням того, що учасницями та учасниками курсу були саме працівниці та працівники відповідальні за управління людьми.

Під час онлайн-курсу учасниці та учасники активно брали участь у розробці власних проєктів з протидії гендерно зумовленому насильству та дискримінації для своїх компаній. Курс не лише надав низку аргументів, чому важливо враховувати гендерні аспекти у своїй роботі, але й показав, якими можуть бути перші кроки для впровадження нових підходів. Наприклад, деякі учасниці виступили з ініціативою організувати такі тренінги у своїх колективах. Крім того, частина учасниць та учасників розмістили інформаційні плакати про гарячі лінії з попередження насильства у своїх офісах. Курс складався з десяти лекцій і впродовж цього часу вдалося створити атмосферу підтримки у групі, учасниці зазначали, що вдячні за дискусії та можливість почути досвід колег. Також ділилися тим, що тепер розуміють, чому не потрібно толерувати навіть найменші прояви насильства в колективі.

“Для мене було дуже цінно дізнатись, чому важливо не толерувати навіть такі дрібниці, як сексистські жарти в офісі, і чому на це потрібно реагувати, й таким чином впливати на загальну атмосферу в колективі”, – ділиться Олена Паплинська, медіаменеджерка Gram Family.

Наразі Освітній центр з прав людини у Львові працює над створенням коротких відеоматеріалів про природу і шкоду гендерно зумовленого насильства, а також розробляє цілісний відеокурс про врахування бізнесом гендерних аспектів. Далі буде!