Сучасне обладнання від Проєкту USAID допомагає малому агробізнесу в операційних процесах 

Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
15 Січня 2025

У 2024 році Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) доставив для потреб 12 агрокомпаній — членів Всеукраїнської агарної ради (ВАР) — 35 одиниць необхідного обладнання, з поміж якого — телескопічні навантажувачі, зернові причепи, генератори та автомобільні ваги. Завдяки цьому обладнанню компанії збільшили обсяги перевантаження зерна та заощадили гроші.  

Приватне підприємство «Агрофірма «Дзвони» — одне з членів ВАР, розташоване у Львівській області. Проєкт USAID надав агрофірмі телескопічний навантажувач, аби пришвидшити логістичні процеси. Він використовується для завантаження автомобілів зерном, яке везуть до найближчої залізничної станції, де іде його перевалка у вагони.    

«У високозавантажені сезони, для завантаження автомобілів підприємство орендувало додатковий навантажувач, зараз завдяки Проєкту USAID, отримало власний.  З ним продуктивність завантаження вагонів збільшилась з 10 до 14-15 вагонів в добу, — говорить директор ПП «Агрофірма «Дзвони» Зіновій Максимишин. — Для нас це суттєва допомога».  

ТОВ «Агро-Ормс», що входить до складу групи компаній «А’СПІК», також отримало телескопічний навантажувач від Проєкту USAID. У жовтні та листопаді 2024 року завдяки новій техніці перевантажило близько 2 000 тонн сої та кукурудзи, збільшивши потужність з перевантаження майже вдвічі. 

«Наявність додаткового навантажувача дозволила у короткі терміни зібрати врожай без залучення орендованої техніки. Середня вартість оренди додаткового навантажувача складає 1000 грн/год. За нашими підрахунками наявність власного додаткового навантажувача дозволило зекономити близько 250 000 грн та збільшити експортний потенціал підприємства», — розповів директор «Агро-Ормс» Дмитро Ємельченко.  

Агрокомпанія «Перлина Поділля» у Хмельницькій області, що також є членом ВАР, отримала від Проєкту USAID автомобільні ваги, генератор та телескопічний навантажувач. Зокрема, телескопічний навантажувач збільшив потужність компанії з перевантаження з 78 тис. тонн до 150 тис. тонн у жовтні та листопаді.  

Голова ВАР Андрій Дикун говорить: «Підтримка компаній, що є членами ВАР, міжнародними партнерами дуже важлива. Більшість з них — невеликі господарства, для яких купівля нової сучасної техніки — дуже витратний процес. Завдяки Проєкту USAID компанії оновили парк техніки та стали більш конкурентними на ринку агровиробників, отже, продовжать поставляти зерно на світові ринки навіть в умовах війни». 

Закупівля обладнання відбувається в рамках Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні (АГРІ-Україна), яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку, для пом’якшення глобальної продовольчої кризи, що загострилася через жорстоку війну росії проти України.  

Більше про ініціативу за посиланням. 

Обладнання від Проєкту USAID допомагає українському виробнику зерна продовжувати працювати під час війни

Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
17 Грудня 2024

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) надав необхідне обладнання для логістики зерна українському експортеру «Урочище Журавське», що дозволило запобігти втратам близько 20% врожаю у 2024 році. Серед обладнання були два генератори потужністю 100 кВт, телескопічний навантажувач, завантажувальний ківш, причіп та автомобільні ваги. 

Повномасштабне вторгнення Росії у лютому 2022 року значно вплинуло на роботу «Урочища Журавського», змусивши компанію швидко змінювати логістичні підходи через закриття портів. Наданий Проєктом USAID причіп допоміг вирішити логістичні проблеми, дозволивши транспортувати врожай до портів без оренди додаткового транспорту, заощаджуючи час і прискорюючи виконання контрактів. 

Перебої з електропостачанням створювали ще одну серйозну перешкоду, зупиняючи роботу підприємства, але генератори від Проєкту USAID дозволили компанії продовжувати діяльність. 

Технічний директор «Урочища Журавського» Ігор Новицький каже:

«Під час збору врожаю пшениці та ріпаку, коли відключення електроенергії тривали декілька днів, генератори дали нам змогу своєчасно обробляти зерно, запобігаючи втратам у розмірі 15-20%. Саме генератори дозволили нам безперебійно зважувати, очищати та розвантажувати зерно». 

Автомобільні ваги, надані Проєктом USAID, подвоїли ефективність обробки вантажів, дозволяючи одночасно зважувати дві вантажівки, що є критично важливим для дотримання термінів виконання контрактів, коли швидкість має вирішальне значення. Крім того, телескопічний навантажувач із завантажувальним ковшем, наданий Проєктом USAID, значно прискорив процес завантаження великих мішків, що дозволило швидше готувати товари до транспортування та експорту. Завдяки цьому «Урочище Журавське» змогло обробити 3 400 тонн ріпаку у максимально короткий термін, виконавши як експортні, так і внутрішні контракти. 

Зрештою, завдяки новому обладнанню «Урочище Журавське» змогло продовжувати роботу та зробити внесок у забезпечення національної продовольчої безпеки в умовах воєнного часу. 

ТОВ «Урочище Журавське», що знаходиться у Черкаській області, є аграрним підприємством, яке з 2009 року обробляє близько 6 000 гектарів землі. Компанія спеціалізується на вирощуванні зернових та олійних культур, включаючи пшеницю, кукурудзу, сою, соняшник та ріпак. Колектив підприємства налічує понад 90 працівників, які керують як власними, так і орендованими землями. 

Закупівля обладнання відбувається в рамках Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні (АГРІ-Україна), яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку, для пом’якшення глобальної продовольчої кризи, що загострилася через жорстоку війну росії проти України. 

Більше про ініціативу за посиланням.

Представники Проєкту USAID взяли участь у конференції «Ведення агробізнесу в Україні»

Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
12 Грудня 2024

11 грудня представники Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) взяли участь у конференції «Ведення агробізнесу в Україні», спрямованій на посилення експортного потенціалу України. 

Конференція об’єднала високопоставлених представників бізнесу, державних політиків та інших зацікавлених сторін для просування та розвитку агробізнесу в Україні з презентаціями на такі теми, як розширення експортного потенціалу українського зерна, передовий досвід галузі, інвестиційні потреби та ринкові можливості. 

Під час конференції представниця Проєкту USAID «Економічна підтримка України» Тетяна Тримпол модерувала панель, на якій обговорювали виклики та нові можливості для агробізнесу в Україні. Члени-експортери УКАБ – ІМК, ТАС Агро, АГРОТРЕЙД, Агровіста , Нібулон та Агро регіон  поділилися досвідом за останні два роки ведення бізнесу під час війни. 

Організатор конференції «Ведення агробізнесу в Україні» – грантооримувач Проєкту USAID  Асоціація «Український клуб агробізнесу» (УКАБ). 

Проєкт USAID покращує експортний потенціал Дунайського порту 

Гранти
Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
05 Грудня 2024

11 листопада Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) передав в рамках гранту стрічковий навантажувач для «Річкового порту «Орлівка», підвищуючи ефективність експортних операцій. 

Завдяки новому обладнанню час, необхідний для обробки одного судна, скоротиться з 72 до 60 годин для завантаження 6 000 тонн зерна. Крім того, час розвантаження однієї вантажівки зменшиться з 30–40 хвилин до 10–15 хвилин. 

Директор «Річкового порту «Орлівка» Віталій Нікула говорить:  

«Це обладнання допоможе нам запропонувати конкурентоспроможні логістичні та перевантажувальні послуги на Дунаї, використовуючи сучасне обладнання. Важливо зберігати динамічність порту, збільшувати потужності з обробки вантажів і стимулювати зростання експорту з України». 

Наразі підприємство експлуатує п’ять стрічкових навантажувачів (два власних і три орендовані) та один колісний навантажувач, працюючи у чотири зміни цілодобово.

 

Агро-регіон зменшив витрати на перевезення зерна на 30% завдяки власному парку вагонів 

Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
05 Грудня 2024

У компанії Агро-Регіон вартість перевезення зернових та олійних культур зменшилась до 30% у порівнянні з минулим роком. Зокрема, цьому сприяла поява власного парку із 40 вагонів. У квітні  Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) надав компанії 25 вагонів, також компанія залучила власні кошти та інвестувала у додаткові 15 вагонів.  

За словами комерційного директора Агро-регіон Олександра Тимошенка наявність власного парку вагонів дозволяє компанії бути більш гнучкою у питаннях логістики та мати фіксовану вартість перевезень. Станом на початок грудня Агро-регіон експортував власними вагонами 58 тис. тонн зернових та олійних культур.  

До цього Агро-регіон орендував вагони, що у пікові часи (зокрема, збирання врожаю) призводило до очікування та здорожчання вартості перевезень.  

У 2024 році Проєкт USAID також надав Агро-регіону 3 зернові причепи, 2 генератори, 2 автомобільних ваг, 2 телескопічних навантажувачі. Наявність цього обладнання дозволяє компанії працювати під час вимкнень електрики, продовжуючи здійснювати експортні операції.

Лоцманський катер, збудований за підтримки Проєкту USAID, розпочав роботу для пришвидшення експортних операцій на Дунаї 

Зміцнення логістики аграрного експорту, АГРІ-Україна
04 Грудня 2024

3 грудня Адміністрація морських портів України (АМПУ) офіційно підняла український прапор на другому лоцманському катері «Лоцман Болотін», наданому Проєктом USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID). Це символізує готовність катера до повноцінного використання для підтримки морських операцій на річці Дунай. Цей катер забезпечуватиме транспортування морських лоцманів між берегом і суднами, що прибувають чи відправляються, покращуючи логістичну ефективність обробки вантажів і експорту. 

Новий катер замінить застарілий «Альдебаран», забезпечуючи транспортування лоцманів на 16% швидше до експортних суден, що прибувають чи відправляються. Це дозволить скоротити затримки та збільшити обсяги сільськогосподарського експорту. Другий катер названо на честь лоцмана Бориса Болотіна (1940–2019), який присвятив своє життя морському судноплавству та понад 46 років працював на Дунаї у складі «Дельта-Лоцман». 

Проєкт USAID є одним із виконавців Ініціативи стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива USAID була започаткована у 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. У рамках «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна.